دکتر سید محمد مکی رییس اورژانس: اعزام آمبولانس فقط برای خطر جانی

دکتر سید محمد مکی رییس اورژانس: اعزام آمبولانس فقط برای خطر جانی

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک : مسعود قرائتی / صبح روز پنج شنبه ۲۲ تیرماه برای اهالی رسانه فرصتی بود تا از اهم فعالیتها و تغییرات اورژانس کاشان مطلع گردند. در این نشست خبری که به دعوت معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی و در ساختمان این معاونت (خ بهشتی) برگزار شد، ابتدا دکتر محمد حاج جعفری معاونت درمان علوم پزشکی سخنان کوتاهی را ایراد نمودند. سپس دکتر سید محمد مکی رئیس اورژانس کاشان از اهم اقدامات سال ۹۵ و نیز تغییرات و افزایش فعالیت ها و تجهیزات اورژانس ۱۱۵، مطالبی را برای اهالی رسانه بازگو نمودند. دکتر مکی با اشاره به احداث و راه اندازی پایگاه اورژانس کامو و حسنارود از ارتقاء شیفت های پایگاه فین از یک شیفت به سه شیفت ۲۴ ساعته و اضافه شدن هشت نفر نیرو خبر داد. مکی با اعلام اضافه شدن ۷ آمبولانس به ناوگان آمبولانس ها تعداد کل آمبولانس در سطح کاشان و آران و بیدگل راه ۲۷ دستگاه اعلام نمود.

 وی با بیان این نکته که همه این آمبولانس ها عملیاتی نیست، اظهار داشت که هر پایگاه یک آمبولانس و هر سه پایگاه یک آمبولانس پشتیبان دارد.

 تشخیص اعزام آمبولانس با اورژانس است

 رئیس اورژانس کاشان در پاسخ به این نکته که در چه موارد به درخواست آمبولانس از سوی مردم پاسخ مثبت می دهید و اصولا معیار نیاز به آمبولانس چیست؟ گفت: تشخیص نیاز به آمبولانس با اورژانس می باشد. لزوم اجرای این مأموریت توسط دو متخصص فوریت‌های پزشکی و یک پزشک که در آنجا حضور دارد، تایید یا رد می شود. به طور کلی نیروی ۱۱۵ زمانی درخواست تلفنی را اجابت می کند که جان بیمار یا مصدوم در خطر باشد، در بقیه موارد نیروهای متخصص ما از پشت خط تلفن دستورات پزشکی لازم را می‌دهند و سعی می کنند متقاضی را حتی الامکان راضی ، قانع و رفع مشکل نمایند.

 مکی با اشاره به انجام رزمایش روح الله در مهرماه سال گذشته و بحث رفاهی پرسنل در این نهاد از پوشش پروازی فرودگاه کاشان توسط اورژانس این شهر خبر داد . وی تعداد بیماری را که از دیگر شهرها توسط اورژانس به کاشان آورده و تحویل بیمارستان های بهشتی و متینی گردیده را ۶۰۹ نفر ذکر نمود، همچنین عکس این مأموریت یعنی اعزام از کاشان به تهران و اصفهان را ۳۵۵ مورد نام برد. وی اضافه نمود به طور کلی سالانه ۶ میلیارد تومان صرف نگهداری این ناوگان می گردد این هزینه جدا از مبلغی است که صرف توسعه ناوگان آمبولانس می‌گردد. مکی در پایان اظهار داشت : ما در ازای هر ۵۰ هزار نفر یک پایگاه داریم و با این امکان قادریم دو بیمار اورژانسی را در یک لحظه سرویس دهی نماییم.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/04/25
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان