مدیرعامل آبفای کاشان: آب شرب کاشان، کاملاً سالم، بهداشتی و مطلوب است

مدیرعامل آبفای کاشان: آب شرب کاشان، کاملاً سالم، بهداشتی و مطلوب است

مدیرعامل آبفای کاشان در نشست خبری در پاسخ به خبرنگار روزنامه جوان که از کیفیت آب شرب منطقه راوند جویا شد گفت: کیفیت آب شرب به لحاظ بهداشتی ، شیمیایی و میکربی به صورت روزانه در کلیه نقاط شهرستان های کاشان و آران و بیدگل  کنترل شده و با اطمینان می توان گفت؛ آب شرب مشترکین شرکت آب و فاضلاب کاشان کاملاً بهداشتی، سالم و مطلوب است.

مهندس اسدی با بیان این که آب شرب راوند از طریق اختلاط خط انتقال نابر و زاینده رود در اختیار شهروندان راوندی قرار می گیرد یادآور شد: آب استحصالی از چاههای کاشان به تنهایی به واسطه بالا رفتن سختی و شوری قابل شرب نیست. سختی آب به واسطه اختلاط با آب دریافتی خط انتقال زاینده رود کاهش یافته و پس از آن وارد شبکه توزیع می گردد. با این وجود وضعیت آب خط انتقال نابر به نسبت مطلوب تر از چاههای کاشان است و  می توان گفت آب شرب شهروندان در منطقه راوند به نسبت مناسب تر است. 

اسدی اظهار داشت: EC یا سختی آب چاههای کاشان به حدی است که کاملاً شوری آن حس می شود. با وجودی که شرکت های آب و فاضلاب مجاز می باشند آب با سختی 1500 را وارد شبکه توزیع نمایند ولیکن اختلاط 800 لیتر آب دریافتی از چاهها با 400 لیتر آب زاینده رود، سختی آب را به  زیر 1000 کاهش داده و وارد شبکه توزیع می گردد.

وی تأکید کرد: احداث رینگ 40 کیلومتری از شهدای گمنام تا آران و بیدگل شرایطی فراهم کرده است تا آب استحصال شده از خط انتقال زاینده رود در تمام نقاط شهرهای کاشان و آران و بیدگل یکنواخت توزیع گردد و با اطمینان می توان گفت عدالت در توزیع آب شرب مناسب برای همه مشترکین شرکت برقرار شده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/04/10
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان