✅پرونده حقوق کارکنان شهرداری کاشان روی میز شورای شهر قرار گرفت

✅پرونده حقوق کارکنان شهرداری کاشان روی میز شورای شهر قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک  /  اعضای شورای اسلامی شهر کاشان خواستار پرداخت هر چه سریع تر معوقات حقوق و مزایای کارکنان مجموعه شهرداری کاشان شدند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، سیصد و هفتمین نشست علنی شورا با موضوعاتی مانند روند پیشرفت کنارگذر کاشان و همچنین وضعیت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری و سازمان های تابعه در حضور معاون اداری مالی شهرداری و نماینده اداره راه و شهرسازی برگزار گردید.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه شورا با اشاره به مشکل پرداخت حقوق کارکنان شهرداری اظهار کرد: در سال های گذشته کل حقوق نیروهای شهرداری به حدود دو میلیارد تومان می رسید اما اکنون شاهد رشد نزدیک 500 درصدی در این زمینه هستیم که با وجود احتساب تورم و افزایش اجتناب ناپذیر میزان حقوق سالیانه باز این میزان اختلاف نیازمند بررسی است.

مجید شمس، همچنین ضرورت برخی از مسئولیت های موجود در فرآیندهای کاری شهرداری را مورد سوال قرار داد و با انتقاد از برخی موازی کاری ها گفت: با وجود تلاش های فراوان مجموعه شهرداری، اما همچنان لزوم ساماندهی نیروها به منظور افزایش بهره وری، امری ضروری به نظر می رسد.

وی همچنین برخی موارد نظیر مسدود شدن حساب شهرداری و به تبع آن خسارت و جرایم سنگین را نیز خاطرنشان کرد و خواستار جلوگیری از اینگونه اتفاقات در مناسبات مالی مدیریت شهری شد.🔹علی رسول زاده عضو دیگر شورا نیز در ادامه با تأکید بر اینکه نقدها تنها به واسطه اصلاح امور انجام می گیرد، مسئله حقوق کارکنان شهرداری را یکی از اولویت های مهم قلمداد کرد.وی، توسعه فعالیت های عمرانی بدون توجه به حقوق و نیازهای کارگران و کارکنان شهرداری را نادرست خواند و خواستار رسیدگی هرچه سریع تر نسبت به معوقات حقوق بخش های مختلف شهرداری به خصوص رفتگران و کارگران شد.رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه نیز در این نشست خواستارتسریع در روند پرداخت حقوق و مزایا در فاصله زمانی پیش رو تا آغاز دوره بعدی شورا شد.علی رضا پورعسگری با تأکید بر لزوم جلوگیری از هزینه های اضافی شهرداری تصریح کرد: شهرداری باید در عمر باقی مانده از شورای چهارم از استخدام نیروهای جدید، تبدیل وضعیت کارکنان و پرداخت های خارج از استاندارد خودداری کند

🔹نایب رئیس شورا نیز در ادامه این جلسه با اشاره به افزایش بودجه جاری شهرداری در شورای چهارم نسبت به دوره پیشین، رشد بیش از سه برابری آن را حائز اهمیت دانست.سیدرضا هاشمی همچنین با یادآوری مصوبه شورا مبنی بر اختصاص بن به نیروهای تنظیف، از عدم اعطای آن به نیروها انتقاد کرد و خواستار اجرای هر چه سریع تر این مصوبه شد.

🔸رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت نیز با تأکید بر اینکه اولویت در شهرداری باید پرداخت حقوق کارکنان باشد افزود: کارگر یا نیرویی که توان خود را برای انجام وظیفه صرف می کند باید حقوق خود را به موقع و با رعایت انصاف دریافت کند.علی هاشمی طاهری همچنین با یادآوری معوقات سه ماهه و یا حتی بیشتر برخی از نیروها، پرداخت مطالبات آنان را بسیار ضروری خواند و در اولویت قرار دادن آنان را امری عادلانه و لازم دانست

🔹معاون اداری مالی شهرداری کاشان در این جلسه پیوند خوردن سه ماه فروردین، اردیبهشت ماه و خردادماه که به ترتیب به واسطه آغاز سال جدید، ایام انتخابات و ماه مبارک رمضان، درآمدهای شهرداری را با مشکل مواجه می سازد آن را یکی از علت های مهم  تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان ذکر کرد. حسینعلی ابریشم همچنین در ادامه تمهیدات و برنامه های حوزه متبوع خود برای رفع چالش های درآمدی و پرداخت معوقات کارکنان تا حدامکان تا پایان فعالیت دوره چهارم شورا را تشریح کرد و از ضرورت مانیتورینگ به عنوان یک نیاز در زمینه وصول مطالبات شهرداری سخن گفت.

در بخش دیگری از جلسه نیز گزارشی از روند پیشرفت پروژه کنارگذر کاشان ارائه شد که اعضا پس از شنیدن توضیحات نماینده اداره راه و شهرسازی، خواستار تعامل بیشتر شهرستان آران و بیدگل در این خصوص شدند و بر لزوم پیگیری مضاعف موضوع از طریق تمام ابزارهای قانونی و سیاسی تأکید کردند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/04/07
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان