در واپسين روزهاي رمضان / افطار و ديدار خبرنگاران با آيت الله اعتمادي

در واپسين روزهاي رمضان / افطار و ديدار خبرنگاران با آيت الله اعتمادي

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک : مسعود قرائتی / در واپسين روزهاي ماه مبارك رمضان اهالي رسانه و خبر كاشان مهمان ضيافت افطار آيت الله آمير سيد حسن اعتمادي بودند. در اين مراسم كه روز شنبه سومين روز تابستان و بيست و نهمين روز ماه رمضان در بيت اين آيت الله و آيت الله زاده برگزار شد، مهمانان پس از افطار، در جمعي دوستانه در كنار صاحب بيت به گفتگو نشستند. در ابتدا آيت الله اعتمادي هدف از برگزاري اين نشست را آشنايي با اهالي خبر و ارتباط مستقيم با آنان و نيز بررسي مشكلات آنان ذكر نمود. ايشان ضمن تقدير و تشكر از مهمانان و اشاره به حرفه حساس و تعهد آور خبرنگاري گفت: "وظيفه روحانيت تبليغ و ارشاد است و وظيفه شما رساندن اين پيام و اطلاع رساني به مردم. اگر اين دو وظيفه خوب انجام پذيرد و ارتباط مجريان اين دو وظيفه، يعني روحانيت و خبرنگاران، خوب و منطقي باشد خيلي كارها مي توان كرد. عكس اين قضيه و رفتار نيز صادق است. اگر اين رابطه حسنه نباشد، زيانهاي مهلكي ببار خواهد آمد."

پس از سخنان آيت الله اعتمادي خبرنگاران و مسئولان رسانه ها به معرفي خود و رسانه متبوعشان پرداختند. سپس بحث مشكلات و تنگناهاي اين حرفه (از بعد معيشتي و اجرايي) در ميان گذاشته شد و هر يك از مدعوين به ايراد نظرات و راهكارهاي خود پرداختند.

آيت الله اعتمادي ضمن اذعان به مشكلات توليد و چرخش خبر در شهر و چالش هاي پيش رو، رهنمودهايي را در اين زمينه ارائه نمودند. ايشان يكي از علل تنگناها و مشكلات پيش روي خبرنگاران را فقدان يك تشكيلات صنفي دانست كه مورد تائيد حاضرين قرارگرفت. وي ضمن تاكيد بر لزوم تشكيل يك كانون صنفي براي خبرنگاران و تشويق جامعه خبر به ايجاد هرچه سريع تر چنين تشكلي قول مساعدت داد كه از هيچ گونه كوشش و اهتمامي در اين زمينه فروگذار نخواهد كرد.

گفتني است كه در حال حاضر آيت الله آمير سيد حسن اعتمادي يكي از جوان ترين آيات عظام شهر كاشان مي باشد. وي مدرس حوزوي است و شاگردان زيادي از او كسب فيض مي نمايند. اگرچه اين اولين نشست وي با خبرنگاران بود اما رابطه اين روحاني عالي رتبه با قاطبهء مردم كاشان بسيار صميمي است به طوري كه منزل و مدرسهء فيضيهء او محل رفت و آمد اقشار مختلف مردم كاشان است. پدر ايشان آيت الله سيد عباس اعتمادي از مراجع عالي رتبه و قديمي كاشان بود كه در سال 76 يعني بيست سال قبل در اثر سانحه تصادف به همراه فرزند ديگرش كه او نيز روحاني بود درگذشت. آيت الله سيد حسن فرزند ارشد اين خانواده است كه در مسند و كسوت پدر مي باشد. اين پدر و پسر از روحانيون سنتي و كاريزماتيك منتخب خود به خود مردم شهر كاشان مي باشند كه در پستهاي حكومتي قرار نداشته اند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/04/07
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان