معاون فرماندار کاشان هشدار داد/ کارشکنی های آشکار و پنهان مانع اتمام پروژه کنارگذر کاشان شده است

معاون فرماندار کاشان هشدار داد/ کارشکنی های آشکار و پنهان مانع اتمام پروژه کنارگذر کاشان شده است

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان گفت: با وجود پیشرفت قابل توجه عملیات اجرایی و عمرانی کنار گذر کاشان که به نتایج مطلوبی رسیده است ولیکن شواهد نشان از آن دارد که تلاش های پیدا و پنهانی در جریان است تا همه زحمات انجام گرفته به بن بست کشیده و متوقف نماید.

مهندس علیرضا چله دوان با بیان این خبر افزود: پروژه کنارگذر کاشان از اهمیت استراتژیک و راهبردی در مسیر ترانزیت شمال به جنوب کشور برای شهرستان برخوردار بوده و عدم تخصیص مناسب و به موقع اعتبارات باعث شده بود که به فراموشی سپرده شود ولیکن با پیگیری فرمانداری کاشان در دولت تدبیر و امید از طریق رایزنی با مسئولین استانی و مرکز احیا گردید و مجوزهای لازم برای ادامه فعالیت اخذ شد. 

وی افزود: پس از پیگیری های لازم عملیات عمرانی و اجرایی در دو جبهه آغاز گردید. در جبهه نخست مقرر گردید شهرداری کاشان و از طریق منابع داخلی عملیات آزادسازی و زیرسازی مسیر را محقق نموده و آسفالت و احداث تقاطع غیرهمسطح در محل اتصال کنارگذر به جاده قدیم کاشان و قم و اتصال آن به آزادراه در عهده اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفت.

چله دوان تأکید کرد: کلیه عملیات آزادسازی و زیرسازی کنارگذر طی سه سال گذشته عملیاتی گردیده است ولیکن اداره کل راه و شهرسازی در جهت انجام تعهدات خود و منابع طبیعی نیز برای در اختیار گذاشتن بخش کوتاهی از مسیر همرهی لازم را ندارند و این در حالی است که کار به مراحل پایانی خود رسیده است ولیکن شاهد کارشنکی های متعددی برای توقف این پروژه می باشیم.

معاون فرماندار تأکید کرد: سیاست مدیریت ارشد شهرستان کاشان بر حفظ کنارگذر کاشان به موازات کمربندی آران و بیدگل است و توسعه ی راهها در هر دو شهرستان را به نفع مردم و منطقه می داند. از اینرو مشکلات کمربندی آران و بیدگل در شهرستان کاشان مرتفع گردیده است ولیکن اراده ای برای حل بخشی از کنارگذر کاشان که درحوزه استحفاظی شهرستان آران و بیدگل است دیده نمی شود.

چله دوان افزود: گزارشات رسیده حاکی از تحرکاتی در حدود و حریم کنارگذر کاشان است تا پیشرفت کنارگذر در انتهای مسیر مسدود شده و کار کنارگذر کاشان که حاصل زحمات یک دهه از مدیریت شهری به خصوص طی سه سال اخیر می باشد به بن بست کشیده شود

معاون فرماندار کاشان تأکید کرد: نگرانی در خصوص بازگشایی کنار گذر کاشان و کاهش بار ترافیک در کمربندی آران و بیدگل ناشی از نگاه کوتاه مدت و قربانی کردن منافع کلان و درازمدت مردم و منطقه به واسطه ی دغدغه های محلی و شهرستانی است.

چله دوان گفت: مسئولین آران و بیدگل اطمینان داشته باشند که توسعه ی راهها در دو حوزه شهرستان کاشان و آران و بیدگل در درازمدت به نفع مردم دو شهرستان و منطقه خواهد بود و شایسته است همانگونه که همکاری های لازم از سوی کاشان برای تحقق کنارگذر آران و بیدگل انجام گرفته است پاسخ مناسبی از سوی آران و بیدگل برای تحقق کنارگذر کاشان دیده شود.

معاون فرماندار یادآور شد: مردم شهرستان کاشان از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار دارند همانگونه که در خصوص بازگشایی کمربندی آران و بیدگل در حوزه استحفاظی کاشان پیگیری نموده اند در خصوص بازگشایی کنارگذر کاشان در انتهای مسیر که در حوزه استحفاظی آران و بیدگل می باشد پیگیری لازم را به عمل آورده و اجازه ندهند سرمایه گذاری هنگفتی که در این خصوص انجام شده است ابتر بماند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/03/31
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان