گزارش فرودگاه کاشان اعضای شورای شهر را قانع نکرد

گزارش فرودگاه کاشان اعضای شورای شهر را قانع نکرد

اعضای شورای اسلامی شهر کاشان به بررسی مشکلات فرودگاه شهید احمدی روشن کاشان پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / در نشست رسمی شورا که به بررسی طرح سوال هفت نفر از اعضا از شهردار کاشان در رابطه با فرودگاه اختصاص داشت با حضور مدیرعامل فرودگاه ،معاون هماهنگی و برنامه ریزی شهردار،مدیر مالی و مدیر برنامه ریزی بودجه و مدیرعامل سازمان عمران شهرداری برگزار شد.

مصطفی کردمیل عضو شورا در این جلسه پرسش هایی در مورد علت لغو پروازهای کیش و میزان تأثیر فرودگاه در رونق مسائل مرتبط با گردشگری مطرح کرد.

مجید شمس در خصوص نیروی انسانی فرودگاه، استفاده دو روز در هفته از این نیروها را خاطرنشان کرد و افزود: پرسشی که در این میان مطرح می شود آن است که نمی توان ساز و کاری اندیشیده شود که با توجه به قانون کار و لزوم بهره وری کاری، از این نیروها به صورت کامل تر در ایام دیگر هفته بهره برد؟ خواستار ارائه هزینه های مجموع پرسنلی، آتش نشانی، محل استقرار سوله و...شد.

همچنین پرسش هایی در مورد منطقه پرواز ممنوع, موارد مربوط به جانمایی و...مطرح کرد و با اشاره به وضعیت کنونی هزینه و زیان مجموعه، تمهیدات اندیشیده شده در خصوص زمان دستیابی به نقطه سوددهی را جویا شد.

علی رسول زاده عضو دیگر شورا  در این نشست اولویت های منطقه  را یادآور شد. وی، درباره تحت پوشش قرار گرفتن 14 شهر از جمله قم از خدمات پروازی کاشان، تحمل هزینه های فرودگاهی را با توجه به احتمال احداث فرودگاه قم به عنوان شهری باموقعیت ویژه در کشور را مورد سوال قرار داد.

این عضور شورا همچنین با اشاره به اذعان وزیر راه مبنی بر اینکه تنها تعداد کمی از فرودگاه های کشور به مرحله سوددهی رسیده اند، ضرورت ایجاد آن را با توجه به هزینه ها و بدهی های شهرداری و همچنین استفاده درصد کمی از شهروندان از آن، مورد پرسش قرار داد.

امیرحسین پارسا با تقدیر از گستردگی فعالیت ها در فرودگاه کاشان، گفت: آیا چشم اندازهای مورد نظر در این زمینه ترسیم شده و آیا زمینه حضور دانشجویان متخصص در رشته های فرودگاهی و تعامل و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه های مادر به خصوص دانشگاه کاشان مدنظر قرار دارد یا خیر؟

علی هاشمی طاهری با یادآوری فرآیند سخت و پیچیده اعطای مجوز فرودگاه به کاشان خواستار عزم جدی همگان برای استفاده شایسته تر از این بهره مندی شد.

مهندس جواد حاجی قدیری پرسش هایی پیرامون وضعیت حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی،، زمان واگذاری فرودگاه کاشان به مجموعه فرودگاهی مطرح کرد.

سیدرضا هاشمی نایب رئیس شورا که در غیاب حسین حیدریان و شهردار که به علت حضور در جلسه فرمانداری مسئولیت اداره جلسه را برعهده داشت، با اشاره به وضعیت قرارگیری منطقه ویژه اقتصادی در بین قم و کاشان، ارجحیت احداث فرودگاه را در این مکان با توجه به معذوریت های منطقه پرواز ممنوع مورد پرسش قرار داد.

وی همچنین از وجود خطرات ایمنی و عدم آمادگی برای برخورد با سوانح در فرودگاه کاشان انتقاد کرد.ایشان همچنین خواستار اعلام هزینه دقیق هزینه های فرودگاه با احتساب هزینه های مسافر شد.

مدیرعامل و جمعی از مسئولان فنی و مدیران فرودگاه شهید احمدی روشن پاسخگوی سوالات اعضا شدند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/03/29
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان