پاسخ شهردار قانع کننده نبود / طرح سوال هفت عضو شورا جهت بررسی بیشتر به کمیسیون ها ارجاع شد

پاسخ شهردار قانع کننده نبود / طرح سوال هفت عضو شورا جهت بررسی بیشتر به کمیسیون ها ارجاع شد

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان،سیصد و پنجمین نشست علنی شورا با  بررسی طرح سوال هفت نفر از اعضا از شهردار کاشان با موضوع افزایش ضریب قراردادهای عمرانی شهرداری و عدم رعایت در تنظیم قراردادها برگزار شد.

  رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر کاشان در این نشست اظهار کرد: در طرح این سوال به هیچ وجه فرد خاصی مورد سوءظن نیست و در انجام قراردادها روند اداری رعایت شده که کشف اشکالات  موجود در آنها می تواند سیستم انعقاد قراردادهای مجموعه شهرداری را با سلامت پیش ببرد.سید علی ثابت افزود: بحث طرح سوال از شهردار یک بحث سیاسی،حزبی و گروهی نیست و عمده مستندات در فرآیند قیمت ها و خدمات است که قیمت های رایج با مقادیر واقع تفاوت دارد به گونه ای که در پروژه ای با یک طراح  قرارداد 65 میلیونی منعقد شده بود  ولی بر اساس بررسی ها 10 میلیون تومان ارزش داشته است.وی با بیان اینکه در شب عید با انبوه قراردادها در شهرداری مواجه شدیم، تصریح کرد:  در بررسی میدانی که در شهرهای دیگر مانند یزد و قم درباره قراردادها داشتم متوجه شدم در کاشان باج آنچنانی به پبمانکاران می دهیم. که بر این اساس وظیفه شورا نظارت و حفاظت از سرمایه های ملی در قراردادهای شهرداری است.

  علی هاشمی طاهری رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا به عنوان مخالف طرح سوال در این نشست گفت: قبل از طرح سوال از شهرداری در مورد موضوع قراردادها در صحن علنی شورا باید این موضوع درکمیسیون فنی و عمرانی شورا مورد بررسی قرار می گرفت .این عضو شورا افزود: در مناقصه ها و مزایده ها یک شرایط قانونی داریم که اگر  یک قرارداد در شهرداری وجود داشته باشد که موارد مناقصه رعایت نشده است باید با طرح سوال از شهردار توضیح بخواهیم. وی  تاکید کرد: توضیحات ارائه شده در این نشست مستند و شفاف است و هیچ کس نمی تواند در قیمت کارفرما دخالت کند و شهردار در پذیرفتن یا عدم مناقصه اختیار دارد.

 

 علی رسول زاده عضو دیگر شورا به عنوان موافق طرح سوال از شهردار گفت: نگاه سیاسی به این مباحث وجود ندارد و طبق قانون شهرداری هر شش ماه یک بار باید به شورا و مردم گزارش دهد که این کار انجام نشده است تا مردم از عملکرد ما اطلاع داشته باشند.وی ادامه داد: از مجموعه شهرداری درخواست کردیم در همه مسائل و کارها بدون انجام کار کارشناسی وارد نشوند و درآغاز به کار این دوره از شهرداری آنها را در افزایش بودجه همراهی کردیم اما از نظارت غافل شدیم.رسول زاده با بیان اینکه کاشان جزو شهرهای گران ایران است، تصریح کرد: آیا لازم بود پروژه ها را در شهرداری بدون اولویت انجام دهیم؟ تا بر اساس آن شهر را گران کنیم؟ و حتی مدارکی داریم که برخی پروژه ها بدون قرارداد به پیمانکار واگذار شده است.

  سید مهدی ناظم رضوی به عنوان عضو مخالف شورا در طرح سوال از شهردار کاشان گفت: انعقاد قراردادها بر اساس بخشنامه ها و قانون است و هر پروژه ای پیچیدگی های خاص و کارهای  فنی خودش را دارد .وی با انتقاد به اینکه  چرا در این مدت چهارساله این مسائل در کمیسیون عمران مطرح نمی شود، افزود: شهرداری هر پروژه ای را با قیمت زمان خودش شروع می کند و تمام موارد در آن در نظر گرفته شده‌ است و نباید چوب لای چرخ شهرداری بگذاریم تا  نتواند حرکت کند.وی تصریح کرد: شورا برای گروه خاصی است و طرف های مقابل را حساب نمی کند و هرکاری دلش می خواهد انجام می دهد به گونه ای که ما عاشق حرف های خودمانیم پس باید سازمان بازرسی و سازمان مدیریت برنامه ریزی در شورا حکمیت کندناظم رضوی با بیان اینکه شهردار چه گناهی کرده که کسی او را در شورا حمایت نمی کند، گفت: سید علی ثابت به عنوان رئیس کمیسیون عمران  کسی را در کمیسیون حساب نمی کند و بقیه را دانشجویان  خودش می بیند و هرکاری خودش قبول دارد انجام می دهد.

  مجید شمس عضو دیگر شورای اسلامی شهر به عنوان موافق طرح سوال از شهردار گفت:  شورا بر مبنای وظایف قانونی وشرعی خودش عمل کرده است . من از پاسخ به سوال خود قانع نشده ام و در خواست می کنم  که شهرداری  یک جدول مشخص با درجه سه ستون قیمت پایه، مبلغ قرارداد و میزان پلوس پیمانکار نسبت به قیمت باید حداقل برای کلیه قراردادهای سال 95 به شورا ارجاع و چنانچه بین این مشخصات هم تلورانسی وجود دارد گزارش توجیهی آن را پیوست کرد تا برای تصمیم گیری در صحن علنی شورا بررسی شود.

 امیرحسین پارسا به عنوان عضو دیگر مخالف شورا در  طرح سوال از شهردار در نشست رسمی اظهار کرد:در مرداد ماه سال 94 مرکز پژوهش ها را مصوب کردیم که در آن از حضور نخبگان در همه رشته ها استفاده ببریم و ریاست آن را به عهده سید علی ثابت واگذار کردیم ولی  جلسه ای حتی برای طرح های لازم و ضروری تشکیل نشد.وی با بیان اینکه در مرکز پژوهش ها کارهای علمی قابلیت انجام بود، افزود: این بحث یک موضوع تخصصی است که باید در مرکز پژوهش ها و کمیسیون عمران به بحث گذاشته می شد تا بتوان ادعا کرد بحث سیاسی نیست و به دنبال همدلی وتوسعه شهر هستیم.  شهردار کاشان در ادامه جلسه طرح سوال هفت عضو شورای شهر کاشان در موضوع قراردادها اظهار کرد: ما باید بحث فنی انجام بدهیم و مبنای قیمت ها در پروژه ها را با استفاده از فهرست بهای کار استاندارد که دفترچه آنالیز و فهرست توسط سازمان مدیریت منعقد شده انجام می شود.سید محمد ناظم رضوی افزود: 97 درصد از پروژه های شهرداری از مسیر مناقصات عمومی واگذار می شود  به گونه ای که یکی از پاک ترین، دقیق ترین و به روز ترین مجموعه ها در حوزه قراردادها بوده و در سال گذشته پس از مطالعات مفصل نظارت بازررسی مورد تقدیر قرار گرفت.وی حضور پیمانکاران غیربومی را از اتفاقات خوب در انعقاد پروژه های شهرداری دانست و گفت: ما حتی در مشاوره های خود طبق قانون خطایی نکردیم و اسلوب فنی را در پروژه ها رعایت کردیم  و قیاسی صحبت کردن در مورد طرح ها صحیح نیست و برای توضیح درباره هر پروژه ای برای متقاعد کردن شورا  آماده هستم.

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/03/22
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان