آیت الله سید محمد یثربی در مراسم افطار سالگرد پدر / انتساب روحانیت به فتنه خود برافروختن فتنه است

آیت الله سید محمد یثربی در مراسم افطار سالگرد پدر / انتساب روحانیت به فتنه خود برافروختن فتنه است

پایگاه خبری پیک سیلک : مسعود قرائتی / ضیافت افطار امسال آیت‌الله آمیرسید محمد یثربی همچون سنوات گذشته در حسینیه مجاور بیت این خاندان برگزار گردید. در این مراسم که مصادف با ۱۵ خرداد و وفات حضرت خدیجه کبری س  |(دهم رمضان) بود جمع کثیری از طلاب و روحانیون، خبرنگاران، شخصیت های حقوقی و حقیقی و نیز مردم عادی حضور داشتند. آیت‌الله یثربی پس از اقامه نماز جماعت به ایراد سخنرانی برای جمع حاضر پرداخت. ایشان پس از تسلیت وفات حضرت خدیجه و شهدای خرداد با مورد خطاب قرار دادن روحانیت گفت: آقایان باید سعی کنند بر ضعف خود فائق آیند چون آنها باغبانانی هستند که بذر ایمان را در دلها می کارند و زمانی این بذر به نهال و درخت تنومند تبدیل می‌شود که خود به آنچه می گویند عمل کنند، زمانی این ارشاد تاثیرگذار است که مردم برای خطیب ارزش و منزلت قائل باشند اگر منزلت و اعتبار ما در نزد مردم ضعیف شود تاثیر آن نیز متزلزل خواهد بود.

آیت الله یثربی در ادامه این بحث گفت: بعضی کارها هست که شاید در نزد خودمان توجیه‌پذیر باشد اما برای مردم و نزد آنان موجه نیست و دور از انتظار آنان است.

فقیه و مدرس حوزه علمیه از دخالت دست هایی که در خارج از روحانیت برای آنان تعیین تکلیف می‌کنند به عنوان پدیده آزاردهنده یاد کرد و گفت: حزب بندی و جناح‌بندی از آفت‌های روحانیت است، داشتن عقاید و سلیقه‌های مختلف سیاسی امری طبیعی و مختص دوران انتخابات است اما اینکه فلان روحانی را در یک حزب و دسته و فلان روحانی را در خط دیگر یا بدتر از آن فلان کس را در خط انقلاب و فلانی را ضد انقلاب بخوانند صحیح نیست. شما حق ندارید به صرف اینکه عده ای از روحانیت فلان ایده سیاسی را دارد به کفر یا فتنه متهم کنید.

وی در ادامه سخنانش گفت: فتنه و فتنه گری را به عملی نسبت می‌دهند که هشت سال قبل بوده است اما حالا عده ای را به آن منتسب کردن خود برافروختن آتش فتنه است یا گرم نگه داشتن فتنه است. شما باید مردم را به " انمن المومنون اخوه " دعوت کنید. جامعه را در التهاب نگه داشتن به صلاح نیست" .

یادآور می‌شود این برنامه همچون سال‌های گذشته چند روز بعد از مراسم یازدهمین سالگرد ارتحال امام جمعه فقید کاشان برگزار گردید اما تنها تفاوت آن با سال‌های گذشته عدم برقراری نشست مطبوعاتی آیت‌الله سیدمحمد یثربی با اهالی رسانه بود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/03/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان