فرماندار کاشان : ورود گروه های بزرگ خارجی، گردشگری کاشان را شکوفا کرده است

 فرماندار کاشان : ورود گروه های بزرگ خارجی، گردشگری کاشان را شکوفا کرده است

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک/ معاون استاندار اصفهان و فرماندار کاشان با اشاره به این که ورود گروه های بزرگ خارجی بعد از توافق برجام، گردشگری کاشان را شکوفا کرده است گفت: ورود گروه های کوچک گردشگری خارجی به کاشان به گروه های یکصد نفری تا 500 نفری تبدیل شده است.

  حمیدرضا مومنیان در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اتفاق های جدید در حوزه گردشگری کاشان را به عنوان یکی از نتیجه های برجام و توافق ایران به 1+5 برشمرد و تصریح کرد: موج سرمایه گذاری در بخش گردشگری آغاز شده است به گونه ای که قادر به پاسخگویی گردشگران در این منطقه نیستیم.

معاون استاندار اصفهان بیان کرد: از ابتدای امسال تا دهم اردیبهشت 43 هزار نفر گردشگر از بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی شهرستان کاشان دیدن کردند و این درحالی است که این رقم در سال 91 صفر بوده است.

 وی هم چنین عمده ترین مشکل حوزه گردشگری کاشان را توزیع نامناسب گردشگران دانست و یادآور شد: در چند سال گذشته کوشیده ایم با توجه به ظرفیت های کاشان، گردشگران را در طول سال توزیع کنیم.

به گفته وی، توزیع گردشگران در طول سال افزون بر رونق گرفتن گردشگری در برخی مناطق شهرستان کاشان که با رکود مواجه بودند، باعث کاهش ترافیک در مرکز شهر کاشان که در برخی اوقات به ویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه مشکل ساز بود، شده است.

فرماندار کاشان با اشاره به این که از جمله حوزه هایی که در منابع گردشگری تاثیر بسزایی دارد، افزایش اقامت شب است، افزود: مرکزهای اقامتی کاشان هم اکنون نسبت به سه سال گذشته در قالب خانه های سنتی به دو برابر افزایش یافته است.

وی با بیان این که هم اکنون 25 مرکز اقامتی در این شهرستان در دست ساخت، مرمت و تکمیل است، ابرازامیدواری کرد با بهره برداری از هشت واحد تا پایان سال جاری از مشکلات اقامتی گردشگران کاسته شود.

مومنیان تصریح کرد: هنوز احتیاط در بخش سرمایه گذاری وجود دارد و دولت تلاش کرده است این امنیت را به خصوص در حوزه گردشگری برای سرمایه گذاران بوجود بیاورد تا در مسیر قانونی فعالیت کنند.

وی ثمره های برجام را بسیار شیرین دانست و گفت: برخی ابهام های مطرح شده در راستای جهت گیری های سیاسی با برجام است.

وی افزود: در فضای سیاسی به صورت واقعی فرصت بروز و ظهور برجام فراهم نشد و موانعی برسر این راه قرار گرفت که مردم اطلاع چندانی از دستاوردهای آن ندارند.

🔸   وی شرکت «سیتروئن» در تولید خودرو را یکی از بهترین تولیدکنندگان موتورهای اروپایی بیان کرد و افزود: حضور این شرکت با سرمایه گذاری 400 میلیون دلار از جمله ثمره های برجام در منطقه کاشان است که با اجرای آن در 10 تا 15 سال آینده حجم زیاد اشتغال را در منطقه، ایجاد می کند.

مومنیان خاطرنشان کرد: این میزان سرمایه گذاری به همراه خود در حمل و نقل، انبارداری و قطعه سازی، اشتغال ایجاد می کند و موجب رونق گرفتن کسب و کار و توسعه اقتصادی در منطقه می شود.  فرماندار کاشان هم چنین نداشتن تعریف جامعی برای بحث های فرهنگی در جامعه را مشکل ساز برای این منطقه دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش کردیم در کلان، کارهای فاخر فرهنگی مانند کنگره های بین المللی و ملی برای بزرگداشت محتشم کاشانی و ملک الشعرای بهار و همچنین برنامه های فاخر موسیقی، دو نوبت اپرا با مضمون های عالی و نمایشگاه سراسری کتاب را در این شهرستان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: پیشتر نمایشگاه های کتاب کاشان در مکان های نامناسب و زیر چادرهای برزنتی با هوای نامطبوع و گرد و خاک برگزار می شد که بطور کلی از شان و جایگاه کتاب و کتابخوانی می کاست و ما مجوز برگزاری نمایشگاه در این محل ها را دیگر صادر نکردیم.  مومنیان، پایین بودن آستانه تحمل نهادهای فرهنگی سیاسی شهرستان کاشان را خطر بزرگی برای حوزه فرهنگی این شهرستان بیان کرد و افزود: متاسفانه فضای پذیرش این نهادها و گروه ها با هم دیگر به مرحله بین کفر و ایمان رسیده بود

معاون استاندار اصفهان تاکید کرد: اوضاع فرهنگی سیاسی منطقه به نحوی بود که برخی گروه ها و جناح ها، گروه های دیگر را مطرود دانسته و با بهانه هایی غیرواقعی، سرمایه اجتماعی آن گروه و یا جناح کنارگذاشته می شد. مومنیان یادآورشد: تلقی برخی این گروه ها این بود که فضا در کاشان مقداری امینتی است و آزمون و خطاهای فرهنگی بطور مطلق پذیرفته نیست.

وی تصریح کرد: با وجود این وضعیت، فرمانداری کاشان در نخستین اقدام، کارگروه « احزاب و گروه ها » را فعال کرد که تاکنون این کارگروه پنج نشست برگزار کرده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/03/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان