سه خانه تاريخي کاشان به مجتمع اقامتي تبديل مي شود

سه خانه تاريخي کاشان به مجتمع اقامتي تبديل مي شود

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / مديرعامل سازمان عمران و بهسازي شهرداري کاشان گفت: خانه رضوي با هفت واحد اقامتی خانه عباسيان با 12واحد اقامتی و خانه آل ياسين با هشت واحد اقامتی از جمله بناهاي در دست مرمت است.

ساروقيان با بيان اينکه ضلع شمالي خانه آل ياسين تبديل به مجتمع اقامتي شده است، تصريح کرد: برای مرمت ضلع شمالي خانه آل ياسين 350 ميليون تومان اعتبار در نظر گرفته شده و در حال حاضر بيش از 50 درصد پيشرفت فيزيکي دارد و تا نيمه اول سال قابل بهره برداري است.

وی ادامه داد: طرح مطالعاتي مرمت حياط چهارم خانه عباسيان در دست طراحي است و مرمت اين حياط در کنار سه حياط ديگر مجموعه اي مناسب اقامتي براي جذب مسافران داخلي و خارجي خواهد بود.

مديرعامل سازمان عمران و بهسازي شهرداري کاشان خاطر نشان کرد: حياط چهارم خانه عباسيان12 واحد اقامتي دارد و پيش بيني مي شود برای مرمت آن يک تا 1.5ميليارد تومان اعتبار هزینه شود.

ساروقیان با تاکيد بر اينکه مجتمع هاي اقامتي زير نظر کارشناسان ميراث فرهنگي مرمت مي شود، گفت: استفاده از مواد اوليه در مرمت بنا زير نظر کارشناسان و استادکاران مورد تایید ميراث فرهنگي تهيه و اجرا مي شود و درزمان اجراي مرمت سعي مي شود ارزش تاريخي بنا حفظ شده و تغيير عمده اي در شکل و بافت بوجود نيايد.

وی مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی، با هدف حفظ و نگهداری و کسب درامد پایدار برای شهرداری را از برنامه های مهم سازمان عمران و بهسازی شهرداری کاشان دانست که می تواند از زیر ساخت های جذب توریست برای کاشان باشد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/03/06
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان