نبود نقدینگی، اصلی‌ترین مانع رونق تولید

نبود نقدینگی، اصلی‌ترین مانع رونق تولید

پایگاه خبری پیک سیلک/ محمود تولائی، رئیس اتاق کاشان در گفتگو با پایگاه خبری اتاق ایران از اصلی‌ترین موانع رونق تولید را نبود نقدینگی و اجرا نشدن صحیح قانون مالیات می‌داند و معتقد است استمرار بهبود فضای کسب‌وکار و بازاریابی برای صادرات محصولات واحدهای تولیدی از مهم‌ترین موارد برای شتاب بخشیدن به اشتغال است.

محمود تولایی معتقد است از اصلی‌ترین موانع رونق تولید کمبود نقدینگی و تأمین نشدن منابع مالی واحدهای تولیدی و اجرا نشدن صحیح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده و تبعیض در اجرای قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش‌افزوده است.

رئیس اتاق کاشان همچنین با اشاره به مطالبات سنگین سازمان تأمین اجتماعی هم گفت: مطالبات سنگین سازمان تأمین اجتماعی از واحدهای بالای 100 نفر با اعلام بدهی‌های عمدتاً واهی به سازمان از 10 سال قبل تاکنون نیز مشکلات زیادی برای واحدهای کوچک و متوسط به وجود آورده است.

تولایی همچنین بالا بودن نرخ بهره بانکی را از دیگر موانع رونق واحدهای تولیدی عنوان کرده و معتقد است بالا بودن نرخ بهره بانکی توان رقابتی را از واحدهای کوچک و متوسط گرفته است.

اقدامات لازم برای  شتاب در اشتغال‌زایی

رئیس اتاق کاشان با تأکید بر امر آموزش در سطوح مختلف گفت: توسعه آموزش در سطح ملی، استانی، منطقه‌ای برای مدیران و متقاضیان احداث واحدهای صنعتی به‌منظور اطلاع و آگاهی از بازارهای داخلی و بین‌المللی از مواردی است که برای شتاب بخشی به اشتغال باید انجام شود.

تولایی همچنین معتقد است شاخص‌های فضای کسب‌وکار تاحدی بهبود یافته‌اند اما به‌طورکلی رتبه ایران در فضای کسب‌وکار خوب نیست و استمرار بهبود فضای کسب‌وکار به بهبود اشتغال کمک می‌کند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق ایران در این زمینه به صدور مجوزهای کسب‌وکار هم اشاره‌کرد و گفت: صدور مجوزهای راه‌اندازی کسب‌وکار نیز باید در کوتاه‌ترین زمان انجام شوند که این امر از طریق تفویض اختیار وزارتخانه‌های مرتبط با واحدهای تولیدی به ادارات کل و سازمان‌های استان‌ها و تفویض اختیار ادارات کل و سازمان‌های استان‌ها به ادارات شهرستان‌ها ممکن می‌شود.

رئیس اتاق کاشان کاهش ریسک‌های مالی و رانت زدایی از اقتصاد را مهم دانست و گفت: این امر منجر به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری شده و با بالا رفتن تولید موجب ایجاد اشتغال بیشتر و افزایش درآمد می‌شود.

تولایی با اشاره به اهمیت توافقات و ارتباطات بین‌المللی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط تصریح کرد: همچنین تسهیل در صادرات بنگاه‌ها از طریق توافق‌های دوجانبه یا چندجانبه، تعرفه‌های ترجیحی و دیپلماسی اقتصادی پویا با کشورهای هدف در بالا رفتن اشتغال در صنایع کوچک مؤثر هستند.

رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران اهمیت بازاریابی و تبلیغات منسجم را هم برای بنگاه‌های تولیدی موردتوجه قرار داد و گفت: بازاریابی باهدف صادرات محصولات واحدهای تولیدی هم اهمیت زیادی دارد؛ موردی که می‌تواند با تشکیل شرکت‌های صادراتی و کمک مالی دولت در زمینه بازاریابی و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی در خارج از کشور محقق شود.

این عضو هیات نمایندگان اتاق ایران با تأکید بر ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی گفت: فرهنگ‌سازی در زمینه کار و کارآفرینی هم اهمیت زیادی دارد و نقش رسانه‌های جمعی و به‌ویژه صداوسیما در این زمینه غیرقابل‌انکار است.

تولایی همچنین بر پایین بودن هزینه‌های تولید و بهبود بهره‌وری هم تأکید کرده و معتقد است به حداقل رساندن هزینه‌های تولید به‌منظور رقابتی شدن تولیدات داخل با محصولات تولیدی در کشورهای رقیب نیز برای افزایش اشتغال مهم است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/03/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان