موسیقی،سراسر عشق است/ گزارش اختصاصی مردم سیلک از حضور کریستف رضاعی در دانشگاه کاشان

موسیقی،سراسر عشق است/ گزارش اختصاصی مردم سیلک از حضور کریستف رضاعی در دانشگاه کاشان

شامگاه شنبه 23 اردیبهشت ماه،کاشان برگی دیگر از تاریخ فرهنگ و هنر خود را رقم زد و طی آن استاد کریستف رضاعی میهمان هنرمندان شهر کاشان شد.

این برنامه که به همت کانون موسیقی دانشگاه کاشان ترتیب داده شده بود،با محوریت بررسی موسیقی فیلم و گذری بر موسیقی ایران و جهان برگزار شده و استاد کریستف رضاعی از آهنگسازان مطرح حوزه ی فیلم که آثاری چون موسیقی فیلم کنعان،در دنیای تو ساعت چند است را خلق کرده است،به سخنرانی در باب این دو مقوله پرداخت.

استقبال کم نظیر هنرمندان کاشان از این برنامه باعث شد که جناب کریستف رضاعی علاوه بر سخنرانی خود در باب موسیقی فیلم به اجرای قطعه ای منتشرنشده و در دست ساخت خود برای یک مستند نیز پرداختو به تببین المان های شاخص آن دست زد.

وی در سخنرانی خود ابتدا سیر انقلابی ورود موسیقی به حوزه ی هنر هفتم را بررسی کرد و خاطر نشان کرد:" ورود موسیقی به سینما،این هر را صاحب هویت شنیداری کرده و فیلم بدون موسیقی به مثابه جسم بی روح است.".آنچه وی بسیار بدان تاکید داشت درک و دریافت موسیقی بعنوان یک هنر مکمل اما مستقل بود.در ادامه وی به گفتگو با حضار نشست و به سوالات آنان پاسخ داد.

اما آنچه بیش از پیش حضار حاضر در جمع را تشویق به ماندن و مسخ در کلمات کریستف رضاعی نمود بیان صادقانه ی او از نحوه ی ورود به عالم هنر و نحوه ی پیشرفت در آن بود.وی هنر را سراسر عشق خطاب کرد و معتقد بر آن بود که زندگی یک اثر هنری است و موسیقی واصف حالات درونی یک انسان نسبت به این هنر است.روی صحبت او با جوانان حول این محور بود که تمامی جوانان ما پر استعدادند و این استعداد میتواند روز به روز شکوفاتر شود و موجب تعالی جامعه شود.وی جامعه ی بی هنر را جامعه ای افسرده خواند و جوانان را تشویق به حضور و درک هنر کرد.

دیگر نکته ی به یاد ماندنی این نشست در خواست مخاطبان برای نوازندگی استاد کریستف رضاعی بود.ذکر این نکته لازم است که وی هیچگاه در سال های اخیر برای هیچ فستوال و نشستی اجرای زنده نکرده است اما شور مردم هنردوست کاشان او را به پشت پیانو کشاند و قطعه ای کم نظیر نواخت.

در پایان با تقدیر از استاد کریستف رضاعی و اجرای چندی از هنرمندان دانشگاه کاشان،این نشست به پایان رسید

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/02/28
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان