بهره برداری شبکه جمع آوری فاضلاب شهری در نیاسر

بهره برداری شبکه جمع آوری فاضلاب شهری در نیاسر

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از روابط عمومی آبفای کاشان/ مهندس محمدرضا اسدی می گوید: مجموعه ی کامل و بی نظیر مشارکت توأم بخش خصوصی و دولتی در اجرای شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه از ابتدا تا انتها است که دردولت تدبیر و امید به بار نشسته و مردم و شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن از برکات آن بهره مند گردیده اند.

وی افزود: 12 کیلومتر از 30 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب از طریق مشارکت بخش خصوصی انجام گرفته است و تأسیسات تصفیه خانه فاضلاب با استفاده از بالاترین تکنولوژی های روز دنیا احداث گردیده است.

اسدی گفت: شهر نیاسر با وجودی که شهر سرسبز است ولی از بی آبی رنج می برد به نحوی که آب شرب نیاسر از آب کاشان و خط انتقال نابر تأمین می گردد و از منابع پایدار آب بی بهره است. در این شرایط جمع آوری فاضلاب شهری و تصفیه آن نقش موثری در جبران تنش های آبی و بحران بی آبی در این منطقه و شهر دارد.

مدیرعامل آبفای کاشان یادآور شد: دو پروژه که یکی افتتاح و بهره برداری می گردد و دیگری کلنگ آغاز عملیات آن بر زمین زده می شود هر دو در راستای تأمین و بهره وری منابع آب و حفظ محیط زیست شهر و منطقه نیاسر می باشد.

اسدی تأکید کرد: در خصوص فروش پساب تصفیه شده فاضلاب شهری تأکید شده است که پساب جایگزین مصارفی گردد که هم اکنون از سفره های مشترک برداشت می گردد که در این زمینه با شهرداری گفت و گو کرده ایم تا در فضای سبز شهری از پساب تصفیه شده فاضلاب استفاده شود.

وی در خصوص منابع آب شهر نیاسر گفت: در خصوص آب شرب از یک رشته قنات استفاده می شود که که در سال های پرآبی از آن استفاده می کنیم و چاه موسوم به چاه ترشه که با وجودی که کمیت آن در سال های پرآبی و کم آبی تغییر نکرده و یکنواخت است ولیکن به لحاظ کیفیت به واسطه CO2 که ppm 1000 می باشد به شدت گزنده و غیرقابل شرب می باشد.

مدیرعامل آبفای کاشان گفت: پروژه گاززدایی این منبع آب که با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و در قالب BOO محقق گردیده است با سرمایه گذاری یک میلیارد و 200 میلیون تومان امکان تصفیه و شیرین سازی آب فراهم گردید.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/02/27
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان