دکتر کوچکی در هفته سلامت "بیایید باهم حرف بزنیم"

دکتر کوچکی در هفته سلامت

اولین هفته از اردیبهشت ماه به نام هفته سلامت نامگذاری شده است به همین مناسبت دکتر کوچکی رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، در روز یکشنبه سومین روز این هفته در نشستی با اصحاب رسانه به تشریح اهم فعالیت های نهاد درمان و علوم پزشکی پرداخت.

دکتر کوچکی بیماری های روانی و در راس آن افسردگی را از شایع ترین بیماری ها در  جهان نامید و با اشاره به آمار مبتلایان گفت: 23.6 درصد افراد کشور به نوعی با بیماری های روانی دست به گریبانند و 12.7 درصد آنان که جمعیتی حدود 6400 نفر را تشکیل می دهند مبتلا به افسردگی هستند.

وی لذت نبردن از زندگی – بی قراری و خواب نامنظم را از مهمترین علائم این بیماری دانست و گفت: افراد مبتلا در کارهای روزمره دچار مشکل هستند و این معضل آسیب های خانوادگی واجتماعی را به دنبال دارد اما این بیماری قابل درمان است.

وی بسته سلامت روان را یکی از بسته های طرح تحول سلامت نامید و با ضمن اظهار تاسف از اینکه دوسوم مبتلایان بیماری های روانی به روانپزشک مراجعه نمی کنند، از عموم مردم دعوت کرد با مراجعه به نزدیکترین خانه بهداشت یا یکی از مراکز خدمات جامع سلامت، نسبت به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای خود و خانواده اقدام نمایند. وی ضمن مقایسه مشارکت مردم کاشان و دیگر شهرها در این امر گفت: یک سال از آغاز تشکیل پرونده الکترونیک سلامت می گذرد و در این راستا 87 درصد مردم کاشان برای تشکیل این پرونده ثبت نام نموده اند. اگرچه این آمار خوبی است اما در شهر قم میزان این مشارکت به 100 درصد رسیده است.

رئیس دستگاه درمان شهرستان کاشان ضمن اعلام روز شمار هفته سلامت گفت : شعار امسال هفته سلامت که برای دوری از افسردگی و نیل به شادی انتخاب شده این است: " بیایید باهم حرف بزنیم"

 

بعد از اجرای طرح تحول سلامت صورت گرفت

70 میلیارد تومان بودجه در حوزه درمان کاشان

دکتر کوچکی مبلغ اختصاص یافته در حوزه درمانی شهر را بعد از طرح تحول سلامت 70 میلیارد تومان ذکر نمود و گفت این مبلغ طی سال های 94 و 95 در تعمیر، ساخت و تجهیز بیمارستان ها ، حوزه های درمان و مراکز مختلف درمانی هزینه شده است. وی با اشاره به بهسازی و تمیزی مراکز بهداشتی، عمر همه ی این مراکز را 40 سال به بالا دانست که اکنون نو و تعویض شده است.

وی بودجه سال جدید را از طرف دولت 36 میلیارد و به همین مبلغ از سوی جذب خیرین پیش بینی نمود که برای اجرای 47 پروژه بهداشتی در شهر و روستا در نظر گرفته شده است.

همچنین ایشان به نصب و راه اندازی بزرگترین دستگاه MRI در بیمارستان بهشتی اشاره کرد که ارزش آن مبلغ 5 میلیارد تومان می باشد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/02/09
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان