243 میلیارد تومان بودجه کاشان برای حمایت از رونق تولید در کاشان

243 میلیارد تومان بودجه کاشان برای حمایت از رونق تولید در کاشان

معاون استاندار و فرماندار کاشان در دیدار نمایندگان حوزه های مختلف کارگری شهرستان کاشان به مناسبت هفته کارگر اظهار کرد: نگاه ویژه دولت یازدهم به دستمزد کارگران و افزایش تقریبا دوبرابری آن در دوران مسوولیتش نویدبخش حرکت درست اقتصاد در مسیر رشد خود است.

 مومنیان با اشاره به بازگشت بسیاری از شرکت های نیمه فعال و تعطیل به چرخه تولید افزود : برای حمایت از رونق تولید برای استان اصفهان 1000 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شد که برای کاشان 243 میلیارد تومان برای پرداخت به شرکت ها و صنایع شهرستان مصوب شده است.

وی افزود: توجه به حوزه های تولید، اشتغال آفرینی و حوزه های کارگری مبتنی براسناد بالادستی در سند چشم انداز 1404 است که باید با حمایت از کارگران و کارآفرینان تلاش کنیم از مسیر این افق روشن خارج نشویم کما اینکه در برخی از مقاطع عدم توجه به این اسناد و عدم اتخاذ تصمیمات کارشناسانه، خسارات سنگینی را به نظام تحمیل کرده است.

وی با تاکید بر تقویت حوزه های جانبی بخش های صنعت گفت: چند صد هکتار زمین تحویل سایپا کاشان شده که مقدار زیادی از آن بلا استفاده مانده است و باید با حمایت از قرارداد سیتروئن فرانسه در تحقق استفاده از ظرفیت های موجود تلاش نموده و زمینه های سرمایه گذاری های بزرگ ملی را فراهم نمائیم.

وی با اشاره به ایجاد 2100 شغل در سال گذشته در کاشان اظهار کرد: نشان دادن آمار بالای بیکاری در شهرستان که بدون کار کارشناسی و عدم رعایت شاخص های علمی و استاندارد است، غیر واقعی و سیاه نمایی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر وجود یک مدیریت قوی و کارآمد در اقتصاد گفت: مدیریت جهادی تعریف دارد و هر اقدام یا فعالیتی را بدون توجه به برنامه های اسناد بالادستی نمی توان در زمره مدیریت جهادی قلمداد کرد.

فرماندار کاشان با بیان اینکه در حوزه اقتصاد، مدیریت جهادی مورد توجه دولت قرار گرفت افزود: دولت تدبیر و امید در این زمینه از مسیری وارد عمل شد که به صورت زیرساختی بیماری ها و آفت های اقتصاد را بررسی و درمان می کند.

وی تصریح کرد: تغییر اقتصاد در ایران نیازمند نگاه ها و نگرش هاست که دراین زمینه توجه به مباحث بین المللی و روابط خارجی مورد اهتمام دولت می باشد .

مومنیان با تاکید بر شناسایی بنیان های اقتصاد مقاومتی گفت: کاشان تنها شهرستان در استان اصفهان و کشور است که ستاد اقتصاد مقاومتی را در کارگروه های اشتغال و سرمایه گذاری، کارگروه بانک ها و کارگروه رفع موانع تولید و تسهیل و سرمایه گذاری تشکیل داده است.

فرماندار کاشان افزود: در این سه کارگروه تلاش می شود با بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تولید و حوزه های صنعت و کارگری برنامه ریزی های لازم برای اقزایش و پایدار بودن تولید و اشتغال صورت گیرد.

مومنیان با گرامی داشت یاد و نام 250 شهید حوزه کارگری شهرستان کاشان اظهارامیدواری کرد: حوزه های کارگری به طور جدی وارد میدان انتخابات  29 اردیبهشت شده و با حضور گسترده خود برشکوه و عظمت انتخابات بیفزایند که با توکل بر خداوند موجب ثبات و امنیت پایدار کشور خواد بود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/02/08
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان