معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان: روزانه حدود 160 تن زباله در کاشان جمع آوري مي شود

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان: روزانه حدود 160 تن زباله در کاشان جمع آوري مي شود

به گزارش پیک سیلک به نقل از شهرداری ارتباطات: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان گفت: روزانه حدود 160 تن زباله در کاشان جمع آوري مي شود.

وی گفت: اقدامات انجام شده در محل دفن زباله شامل ایجاد استخر و جوی جمع آوری شیرابه در محل دفن با هدف جلوگیری از نفوذ شیرابه ها به زمین در اطراف محل دفن زباله ، ايجاد کمربند فضای سبز با استفاده از گونه های مقاوم و مناسب درختان جهت ایجاد سد و مانعی برای جلوگیری از انتشار اقلام سبک زباله در محیط، از ديگر فعاليت هاي انجام گرفته بوده است.

* پسماندهای عفونی مجزا از سطح شهر جمع آوری مي شود

واحديان با تاکيد بر اينکه  پسماند های عفونی بصورت کاملا مجزا از سطح شهر جمع آوری مي شود، خاطرنشان کرد: حدود سه تن پسماندهای عفونی از سطح شهر جمع آوری و در محل های مخصوص توسط پتوهای گندزدا عایق بندی مي شود تا آسیب های وارده به زمین و طبیعت به حداقل کاهش یابد.

وي بیان کرد: شهرداری کاشان با اجرای طرح های تفکیک زباله از مبدا و تفکیک زباله در شرکت بازیافت تلاش مهمی در کاهش آسیب های ناشی از دفن زباله نموده است و با افتتاح فاز تولید کود کمپوست علاوه بر مواد بازیافتی جداشده از پسماند های خانگی نقش زیادی در کاهش دفن زباله در محل دفن داشته است.

* سرانه تولید پسماند خانگی در کاشان 10 درصد کاهش يافته است

واحديان با بيان اينکه در کشتارگاه صنعتی کاشان با ایجاد تبدیل زوايد کشتارگاه به کود از ورود این مواد به زمین و محیط زیست و آلوده نمودن آن جلوگیری مي شود، اظهار کرد: علاوه بر فعالیت های عمرانی و خدماتی جهت حفاظت از محیط زیست با ایجاد فرهنگ سازی و تبلیغات فرهنگی سعی شده است تا با کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدا نسبت به صیانت از زمین پاک اقدام شود و خوشبختانه در دو سال اخیر سرانه تولید پسماند خانگی در کاشان ده درصد کاهش يافته است.

گفتنی این که مقدار زباله خشک بازیافتی نسبت به کل آن درصد ناچیزی را تشکیل می دهد. تعداد کمی از شهروندان زباله را از مبذا جداسازی می کنند ، جا دارد سازمان های محیط زیستی مردم نهاد اقدامات بیشتری مبنی بر تشویق مردم برای جداسازی زباله های خشک انجام دهند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/02/06
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان