مصاحبه با نسخه پژوه ممتاز کشور/دکتر چترایی:"محتشم متعلق به تمامی جهانیان است."

مصاحبه با نسخه پژوه ممتاز کشور/دکتر چترایی:

مردم سیلک/ امیرمحمد بامداد: در حاشیه ی دیدار با اساتید و پژوهشگران محتشم،دکتر چترایی_استادیار دانشگاه آزاد نجف آباد و از نسخه پژوهان ممتاز کشوری_پای صحبت خبرنگاران نشست.
وی پس از ابراز خشنودی نسبت به برگزاری کنگره بین المللی محتشم کاشانی،محتشم را متعلق به تمامی جهانیان دانست و بیان کرد:"محتشم کاشانی در درجه ی اول متعلق به تمامی جهانیان است و این به ارزش والای ادبی و فرهنگی وی اشاره دارد و در درجه ی دوم محتشم مورد ارادت تمامی دوستداران اهل بیت و جامعه ی شیعه است."
او در پاسخ به این پرسش که ارزشمندی این نسخات خطی به صورت است فرمود:"ما نسخ بسیار کهن و گرانبهایی داریم که در سراسر جهان از محتشم یافت شده است.کهن ترین آن مربوط به کتابخانه ی ملی است که نزدیکترین نسخه ی یافت شده نسبت به زمان زندگانی محتشم است و ارزشمندترین نسخه ی یافت شده،مربوط به نسخه ای است که در دانشگاه میشیگان یافت شده که دارای تصحیحی بسیار نمونه و کیفیت بسیار بالایی است."
وی افزود:"مطالعه در باب نسخ در تصحیح دیوانی معتبر یکی از خدمات برجسته ای است که میتوان نسبت به این بزرگمرد ارائه کرد.اما دسترسی به این نسخ امروزه بسیار دشوار است واین از ضعف مدیریتی در نگهداری و معرفی این نسخه ها میباشد."
در پایان وی به پتانسیل بالای نسخه پژوهان کاشانی اشاره کرد که هر روزه دانشوران جدید الورودی به این حوزه معرفی میکند و این نوید آن را میدهد که بیش از پیش ظرفیت های فرهنگی شهر کاشان آشکار شود.از نظر این استادیار خبره ی دانشگاه،کاشان امروزه خود را بعنوان یک قطب فرهنگی و پژوهشی دنیا معرفی کرده است و این امر را باید به فال نیک گرفت.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/12/14
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان