محتشم در قاب شاعرانه ی عکاسان کاشان

محتشم در قاب شاعرانه ی عکاسان کاشان

به گزارش پیک سیلک/ امیرمحمد بامداد: شامگاه پنج شنبه 12 اسفند،کاشان میزبان هنرمندانی بود که از سراسر کشور برای اختتامیه ی نمایشگاه عکس های محتشم در آمفی تئاتر خانه ی عامری ها گرد هم جمع آمده بودند.
آیین اختتامیه ی عکس محتشم با استقبال کم نظیر مخاطبان هنرمند کاشان و با سخنرانی دکتر باغ شیخی در کارگاهی تحت عنوان "ایماژ و تصویرسازی شاعرانه در عکس" برگزار گردید.در این سخنرانی که پس از بازدید دسته جمعی اهالی مطبوعات و دبیران کنگره از نمایشگاه صورت پذیرفت،دکتر باغ شیخی با بررسی المان های تحول عکاسی و عنصرهای سازنده ی سبک عکاسی آیینی به تفسیر سیر تحول عکاسی از تکنیک تا مفهوم پرداخت.وی خاطر نشان کرد یک عکس به تنهایی خود در قامت یک غزل میتواند استوار باشد و آنچه این مقام را در میان عکاسان برجسته میکند عنصر توجه بر خیال و عواطف شاعرانه است.
حضور استاد موسوی گرمارودی از ادیبان و صاحب نظران حوزه ی ادبیات در این جمع از نکات بارز و مثبت نشست اختتامیه بوده که با استقبال مخاطبان وی چند دقیقه ای را به تحلیل آنچه در نمایشگاه دیده بود پرداخت و سر انجام عکسی از سرکار خانم نفیسه اسماعیلی را بعنوان شاعرانه ترین عکس نمایشگاه انتخاب نمود.در حاشیه ی همین سخنرانی سرکار خانم اسماعیلی به همراه استاد مقامی تابلوی مربوطه را به استاد موسوی گرمارودی هدیه نمودند.
دیگر برنامه ی این بخش از کنگره،گشتی در محوطه ی خانه ی تاریخی عامری ها بود که با شگفتی استاد موسوی گرمارودی از فرهنگ غنی کاشان مواجه شد.ایشان کاشان را مهد فرهنگ و ادب منطقه دانستند و دقایقی چند به همراه اهالی ادب به صحبت از ادبیات ایران پرداختند.ایشان محتشم را ماهر ترین تصویرگر واقعه ی عاشورا خطاب کردند.

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/12/13
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان