نشست خبری کنگره ی ملی محتشم کاشانی برگزار شد/دکتر میر انصاری:"کاشان در آینده ای نه چندان دور،تبدیل به قطب فرهنگی ایران خواهد شد."

نشست خبری کنگره ی ملی محتشم کاشانی برگزار شد/دکتر میر انصاری:

به گزارش پیک سیلک/ امیرمحمد بامداد :نشست خبری نخستین کنگره ی بین المللی محتشم کاشانی عصر روز پنجشنبه مورخ 12 اسفند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با حضور اهالی مطبوعات و رسانه برگزار شد.

 در آغاز نشست مقدمه ای کوتاه بر چگونگی برگزاری این کنگره ارائه شد که دکتر طاهری از دبیران کنگره خاطر نشان کردند که علی رغم مشکلات فراوان در مسیر برگزاری این همایش،این مهم به یاری مسئولین محترم کشوری و استانی جامه ی عمل به خود پوشانید.
در ادامه ی نشست جناب دکتر اخباری،ریاست محترم دانشگاه آزاد واحد کاشان به معرفی و تبیین نقش دانشگاه آزاد کاشان در جهت گسترش سطح سواد علمی و فرهنگی شهر کاشان پرداختند و همایش محتشم کاشانی را نقطه ی عطفی در کارنامه ی فعالیت های این مجموعه به شمار آوردند.وی این همایش را تنها یک همایش محدود به شهر کاشان ندانسته و آن را یک شناسنامه ی هویت ملی خطاب کردند.ایشان در راستای استقبال از کنگره به حضور تمامی روسای دانشگاه های آزاد کشور به همراه هیئت همراه خبر دادند.
بخش پایانی صحبت ها اختصاص یافت به دکتر میر انصاری دبیر علمی کنگره و استاد ارشد دانشگاه آکسفورد که به وجوه علمی و برنامه های تحقیقی این همایش اشاراتی جامع داشتند.
دکتر میر انصاری علاقه ی قلبی خود به زادگاه و موطن خود کاشان را عامل محرک برگزاری این همایش دانستند و در میانه ی فرمایشتشان به ارزش والای کاشان در علوم مختلف اشارات بسیاری داشتند.ایشان کاشان را یکی از پتانسیل های برتر پیشرفت دانسته و فرمودند:"کاشان در مقایسه ی با دیگر شهر ها و کلان شهر های ایران هیچ کم ندارد و به زودی تبدیل به قطب فرهنگی ایران خواهد شد.اما این مهم جز به همت مسئولین امکان پذیر نیست زیرا که گوهر گران قیمت فرهنگ کاشان این روزها مهجور و مغفول واقع شده است."
در باب وجوه بین المللی این کنگره دکتر میرانصاری به سخنرانی عالمان به علوم ادبی،هنری و اجتماعی اشاره نمودند که از سر تا سر جهان تصمیم بر حضور در این همایش دارند.مقالات ارسالی به دبیرخانه دیگر مبحثی بود که جناب دکتر میرانصاری بدان پرداختند که رقمی بالغ بر 400 مقاله بوده است که از این میان حدود 120 مقاله مورد تایید داوران بخش علمی قرار گرفته است.
این نشست با معرفی خبرنگاران و اهالی رسانه و آشنایی با برنامه های جانبی خاتمه یافت.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/12/13
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان