کاشان ، ورزش رو به موت و سودای لیگ برتر فوتبال!!

کاشان ، ورزش رو به موت و سودای لیگ برتر فوتبال!!

کاشان ، ورزش رو به موت و سودای لیگ برتر فوتبال!!

 
هنوز چند روزی از اتمام لیگ برتر فوتبال فصل 94-95 نگذشته بود که پای کاشان هم در لابلای خبر انتقال امتیاز تیم فوتیال نفت تهران به رسانه ها باز شد. گفته می شود غیر از انزلی چی های سقوط کرده به لیگ یک، یک متقاضی از شهرداری کاشان نیز پاکت حاوی مبلغ پیشنهادی خود را تحویل فروشندگان امتیاز نفت داده تا احتمالأ کاشانی ها نیز بتواند در بین 16 تیم لیگ برتر فصل آینده جایی داشته باشند. 
پروژه انتقال امتیاز تیم های فوتبال مطرح ایران به شهرهای دیگر بدعت نامیمونی بود که در دولت نهم آغاز و در این دوران بود که تیم مطرح صبا باطری از تهران به قم منتقل شد. اوج این نابخردی بزرگ اما تارومارکردن مکتب ریشه دار باشگاه پاس تهران با قدمتی 50ساله بود که به وسیله انواع و اقسام لابی های سیاسی با موفقیت به سرانجام رسید و همدانی ها که مانند کاشان فوتبال ریشه داری ندارند توانستند چند صباحی به قیمت سقوط امروز پاس به لیگ دو، در لیگ برتر فوتبال ایران صاحب تیم شوند!!
امروز اگر چه باز هم انتقال تیم فوتبال نفت تهران به شهرهای دیگر جدی به نظر می رسد اما شاید اگر فشارهای رسانه ای عادل فردوسی پور در برنامه اش و به چالش کشیدن نمایندگان اراکی حامی این انتقال در مجلس هشتم نبود بی گمان همان بلایی بر سر نفت می آمد که بر سر پاس نازل شد.  در اینکه پروژه غیرعقلانی انتقال تیم های فوتبال مطرح ایران به شهرهای ایران به قول وحید هاشمیان چیزی شبیه قطع کردن درختان جنگل های شمال و حمل آنها به سمت کویر و کاشت شان در این منطقه بود شکی نیست اما اگر خبر رغبت کاشانی ها به خرید امتیاز نفت تهران علی رغم شانس کم شان جدی باشد و به قول معروف مو لای درز آن نروند باید پرسید آیا براستی درد ورزش کاشان با این ولخرجی ها درمان خواهد شد؟! 
آیا اگر مثلأ کاشان در لیگ برتر فوتبال ایران که خود خوب می دانیم طنزی بیشتر نیست صاحب تیم باشد بلاتکلیف و بیکاره بودن حدود 40 و اندی سالن ورزشی در این شهر فراموشمان خواهد شد؟! آیا از یاد خواهیم برد که سالن ورزشی 3هزارنفره کاشان چند سالی هست که به لطف بی خیالی و خوش خوابی متولیان اجرایی و ورزشی شهرمان در حال فرسودگی و از بین رفتن اسکلت خود با صرف هزینه چند میلیاردی است؟!! 
اگر چنین خبری صحت داشته باشد و شهرداری بخواهد در حوزه فوتبال آن هم لیگ برتر تیمداری کند، با چه هدفی این کار صورت می گیرد. آیا مختصات تیمداری در لیگ برتر فوتبال برای مسئولان قابل درک است. هزینه های متصور برای یک فصل از حداقل 8 میلیارد تومان شروع و تا 15 میلیارد تومان هم می رسد. اولویت های شهرداری در صرف هزینه و بودجه برای شهر چیست؟ به فرض صحت اتخاذ چنین تصمیمی از سوی مدیران شهری، توجیه این تصمیم در حالیکه هنوز ساختارهای  شهری کاشان دچار مشکلات عدیده است، چیست؟ به هر حال شاید به نظر برسد که حضور شهرداری در ماجرای واگذاری امتیاز باشگاه نفت صرفاً یک ماجراجویی ورزشی و به قصد همراهی افکار عمومی در فاصله نزدیک به انتخابات شوراها تلقی گردد. گمانی که جای خوشحالی خواهد داشت که واقعیت داشته باشد و صرفا نام شهرداری کاشان با مصرف تبلیغاتی در فهرست خریداران نفت قرار گرفته باشد و هوس تیمداری به سر مدیران شهری نزده باشد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/11/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان