شکست ایران از قهرمان لیگ جهانی بدون امیرغفور

شکست ایران از قهرمان لیگ جهانی بدون امیرغفور

شکست ایران از قهرمان لیگ جهانی بدون امیرغفور

 
تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در رقابت های انتخابی المپیک در حالی که بی بهره از وجود ستاره پشت خط زن و کاشانی خود مقابل کانادا بود با نتیجه سه بر صفر مقابل فرانسه قهرمان لیگ جهانی شکست خورد. ملی پوشان کشورمان از ساعت 11:10 سه شنبه در سومین مسابقه خود در رقابت های انتخابی المپیک به مصاف فرانسه رفتند و در سه ست پیاپی با امتیازات 25 بر 20، 25 بر 18 و 25 بر 22 بازی را به حریف قدرتمند خود واگذار کردند. رائول لوزانو در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور و فرهاد ظریف روانه میدان کرد. فرانسه با این پیروزی با دو برد و شش امتیاز به صدر جدول رده بندی صعود کرد ایران با دو برد و پنج امتیاز سوم شد. در آغاز ست اول دو تیم به صورت پایاپای پیش رفتند و حتی ایران از حریف خود پیش افتاده بود اما عملکرد پر اشتباه مهاجمین ایران و درخشش فرانسوی ها در دفاع روی تور باعث شد به تدریج فاصله امتیازی به سود فرانسه ایجاد شود. در اواخر ست اول، لوزانو تلاش کرد با انجام دو تعویض روند بازی را عوض کند و چون با مصدومیت امیر غفور پشت خط زنی روی نیمکت نداشت، آرمین تشکری را که یک مدافع میانی است برای این پست به میدان فرستاد اما در نهایت این ست با پیروزی 25 بر 20 فرانسه به پایان رسید. ایران ست دوم را هم با همان ترکیب آغازین ست اول شروع کرد. اشتباهات بازیکنان ایران در دریافت توپ باعث شد در بیشتر مواقع سعید معروف توپ را در شرایط خوبی در اختیار نگیرد و نتواند به خوبی مهاجمین را تغذیه کند. فرانسه اما با درخشش در زدن سرویس، عملکرد خوب در دریافت، و زدن اسپک های کم نقص فاصله را به تدریج بیشتر و بیشتر کرد. جنگندگی فرانسوی ها که با درخشش در توپ گیری برای کسب هر امتیاز تا آخرین لحظه تلاش می کردند و همینطور عملکرد خوب بازیکنان این تیم در دفاع روی تور نیز کار را برای بازیکنان ایران مشکل تر کرده بود. لوزانو با به میدان فرستادن حمزه زرینی به جای میرزاجانپور و ورود قائمی و مهدوی به جای معروف و محمودی سعی کرد مشکل هجومی ایران را بر طرف کند اما هیچکدام از این تعویض ها تاثیری در تغییر روند بازی ایجاد نکرد و فرانسه این ست را هم 25 بر 18 برد. از آغاز ست سوم اما قائمی به جای میرزاجانپور و مرندی به جای ظریف در ترکیب اصلی قرار گرفتند. در ادامه بازی مهاجمین ایران عملکرد بهتری ارائه کردند و آمار مطلوب بازیکنان ایران در توپ گیری باعث شد وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران اعلام شود. استفاده شهرام محمودی از دست مدافعین حریف برای کسب امتیاز تاثیر مهمی در پیش افتادن ایران داشت. 
در امتیاز 12 بر 8 به سود ایران، لورنت تیلیه سرمربی فرانسه با درخواست یک وقت استراحت سعی کرد یک بار دیگر روند بازی را به سود خود عوض کند. نکته نگران کننده برای فرانسوی ها این بود که این تیم در مسابقه قبلی خود مقابل لهستان دو ست اول و دوم را برد ولی در نهایت سه بر دو باخت و از سوی دیگر ایران دو ست اول و دوم را به کانادا باخت ولی در نهایت به پیروزی سه بر دو رسید.
حضور مرندی در میدان تاثیر زیادی بر عملکرد بهتر بازیکنان ایران داشت. این لیبرو با درخشش در دریافت، به خوبی توپ را در اختیار سعید معروف می گذاشت تا پاسور تیم ملی با پاس های متنوع خود مهاجمین ایران را تغذیه کنداما چه سود که ایران در این بازی از وجود امیر غفور پشت خط زن جسور و خوش فکر خود به دلیل مشکل مصدومیت زانو محروم بود . 
یک اشتباه در دریافت و یک اسپک از روزیر کار را به امتیاز 20 بر 19 به سود فرانسه رساند. لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا بازهم روند بازی به سود ایران شود. یک دفاع سه نفره از ایران یک بار دیگر نتیجه را مساوی کرد. در این امتیاز مهدوی به جای معروف وارد میدان شد تا دفاع روی تور ایران تقویت شود. لوزانو در امتیاز 22 بر 21 به سود فرانسه بازهم درخواست وقت استراحت کرد. ورود دو تیم به میدان با تقدیم دو امتیاز با اشتباهات بازیکنان ایران به حریف همراه شد. میرزاجانپور و تشکری هم به جای قائمی و موسوی وارد میدان شدند اما این ست هم 25 بر 22 به پیروزی رسید و فرانسه سه امتیاز حساس این مسابقه را از آن خود کرد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/11/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان