چالش مدیریتی و بی سروسامانی در تکواندو کاشان

چالش مدیریتی و بی سروسامانی در تکواندو کاشان

چالش مدیریتی و بی سروسامانی در تکواندو کاشان

 

این روزها تکواندوی کاشان دستخوش مشاجرات و برخی حرف و حدیث های بحث برانگیز میان تعدادی از پیشکسوتان و باشگاه داران قهرمان پرور و باسابقه و رئیس جوان ناآشنا با محیط ورزش هیئت تکواندو است. به عبارت بهتر تکواندو کاشان چند هفته ای است که به قول برخی بزرگان این رشته چوب بی بزرگتری و خالی بودن صحنه از آدم های بزرگ و سرشناس و با تجربه خود را می خورد. سعید فلاح که به همراه برادرش از مربیان قدیمی و باتجربه و سرشناش تکواندو کاشان و دارای 32 سال سابقه در این ورزش به عنوان ورزشکار و مربی به شمار میرود درباره اوضاع و احوال اخیر ورزش تکواندو و آنچه که در تشکیلات امروزی هیئت تکواندو کاشان می گذرد می گوید: کنارگذاشتن چهره های امتحان پس داده و استخوان خردکرده های میدان شیاپچانگ مانند استاد علی آقایی و لقبی و .. از دایره هیئت تکواندو کاشان و بی توجهی به نظرات و ایده های آنها از همان ماه های نخست ورود حمیدرضا تأملی -رئیس فعلی هیئت تکواندو- هر چند به صورت علنی دنبال نشد اما با برخی رویکردهای غیرمنطقی و یکجانبه گرایانه و البته میدان دادن افراطی به برخی اهالی بی تجربه و جوان تکواندو کاشان به همین نتیجه ختم گردید.

جالب اینجاست که تأملی همان ابتدا به دلیل ناآشنایی با قهرمانان، مربیان، باشگاه داران و ورزشکاران تکواندو دستور به تشکیل شورای راهبردی تکواندو کاشان حتی به قول خود با حضور 4 الی 5 پیشکسوت و کارشناس صاحب نام و دارای کارنامه برای تشکیل جلسات و تدوین برنامه و ساختارهای جدید و ایجاد کمیته های زیرمجموعه برای هیئت تکواندو داد اما پس از آن که بنده و یکی دو نفر از اعضای این شورای به اصطلاح راهبردی اسامی نفرات و گزینه های خود را برای کمیته های مختلف به رئیس هیئت ارائه کردیم مشخص شد تکواندو کاشان روزهای سخت، پرتنش و پرکشمکشی را در راه دارد چرا که به جای لیست مورد نظر و اجماع کمیته راهبردی نفرات دیگری از طرف تأملی به عنوان مسئولان کمیته های زیر مجموعه هیئت به کار گمارده شدند و با کنار رفتن قدیمی های عضو کمیته یه اصطلاح راهبردی به خاطر این دهن کجی تعدادی چهره جوان که هم اکنون نیز در ساختار هیئت حضور دارند به عنوان کمیته مشاوران و راهبردی جدید مشغول به کار شدند!

به گفته فلاح پرواضح است و البته با دهن کجی رئیس هیئت به نظرات پیشکسوتان و قدیمی های تکواندو در مورد انتصاب مسئولان کمیته ها از میان افراد شایسته و بالیاقت مشخص شد که نفرات نه چندان مطرح و جوان فعلی جمع شده در زیرمجموعه های هیئت از جمله کمیته مسابقات و روابط عمومی که البته دستی هم در تکواندو دارند و همه هم از یک باشگاه مشخص شرکت کننده در لیگ تکواندو کاشان هستند بر رئیس جوان هیئت تکواندو کاشان احاطه دارند و همین عده نیز تاکنون باعث شده اند تا پیشکسوتان و چهره های باسابقه تکواندو کاشان که برخی از آنها پدر تکواندو کاشان محسوب می شوند نتوانند به رئیس جوان هیئت که هیچ سر رشته ای از رزومه و کارنامه و حتی آشنایی با چهره نفرات پرسابقه و قدیمی تکواندو کاشان ندارد مشاوره و ایده بدهند و نظرات درست و صحیح خود را که حاصل سالها تجربه است به وی منتقل کنند. سعید فلاح معتقد است از مهمترین دغدغه ها و مشکلات تکواندو کاشان اعمال نظر و حتی دست بردن یکی از مشاوران باشگاه دار رئیس هیئت تکواندو کاشان در جدول مسابقات لیگ داخلی تکواندو در کاشان است به صورتی که هرگاه باشگاه این شخص با مشکل کمبود مبارز و یا مصدومیت آنها در لیگ روبرو باشد مسابقه این باشگاه در همان هفته به شکلی خنده دار و عجیب به تعویق می افتد و این چنین است که بقیه تیم ها تاکنون دارای 5 یا 6 مسابقه در مسابقات هستند و باشگاه این شخص فقط در 1 مسابقه ظاهر شده است!!

در این میان اما آنچه آزاردهنده است سکوت و مماشات رئیس جوان و بی تجربه هیئت تکواندو کاشان در مقابل این بی قانونی ها توسط یکی از زیرمجموعه های خود است که البته این بی تفاوتی و حمایت بی چون و چرا از زیردست های جوان شاغل در هیئت با ماجرای هفته گذشته درگیری،کتک کاری، فحاشی و زد و خورد میان ورزشکار یکی از باشگاه ها در جریان مسابقات لیگ داخلی تکواندو کاشان با مسئول کمیته مسابقات هیئت تکواندو و یکی دو نفر دیگر از زیرمجموعه های هیئت تکواندو در حضور خانواده های تماشاگر بر سر دست کاری جدول بازیها وارد فاز تازه ای شد. به گفته فلاح نتیجه این درگیری صدور حکم تعلیقی از طرف کمیته انضباطی هیئت تکواندو کاشان به معنای ممنوعیت موقت از شرکت در مسابقات برای 3 نفر از ورزشکاران آن باشگاه بود اما کسانی که هم اکنون مشاور رئیس هیئت تکواندو هستند و سابقه دست بردن در جدول لیگ و پس و پیش کردن زمان و تاریخ مسابقات به نفع باشگاهشان دارند باز هم در این ماجرا وارد شدند و فردای صدور رأی محرومیت موقت برای آن 3 ورزشکار و تیمشان برنامه ای برای رقابت با 3 تیم در یک روز ترتیب دادند تا باشگاهشان در مقابل تیمی به میدان برود که 3 نفر از مبارزانش محروم هستند!! و بدین ترتیب بردی راحت و بی دردسر بدست آورند و این ماجرای جالب و تعجب برانگیز نیز با سکوت رئیس هیئت تکواندو کاشان روبرو و اعتراض مستدل و قانونی ما به این بی قانونی ها با بی تفاوتی تأملی- رئیس هیئت –راه به جایی نبرد تا اخبار این اتفاقات و بلبشوها و بی سر و سامانی ها در تکواندو کاشان به هیئت تکواندو استان و حتی فدراسیون ارسال شود و آنها به دنبال راه چاره یی برای چالش و بحرانی که تکواندو کاشان با آن دست به گریبان است پیدا کنند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/11/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان