مثل لیگ برتر 92، این بار نداشتن استراتژی کار دست باریجی ها داد بازگشت پر رمز و راز ژنرال!

مثل لیگ برتر 92، این بار نداشتن استراتژی کار دست باریجی ها داد بازگشت پر رمز و راز ژنرال!

مثل لیگ برتر 92، این بار نداشتن استراتژی کار دست باریجی ها داد بازگشت پر رمز و راز ژنرال!

 

هر چند تیم والیبال آکادمی باریج اسانس آخرین دیدار خود در دور گروهی را هم در خانه به متین دامغان با نتیجه 3 بر 1 واگذار کرد اما قبل از این بازی هم مشخص بود شاگردان جوان اما فاقد روحیه میرسیدمصطفی شجاعی که تنها برای 2 بازی از این مربی حرف شنوی خواهند داشت حتی با وجود پیروزی در این بازی هم راهی پلی آف نمی شوند چرا که نتایج تلخ و ناباورانه آنان در طول بازی های لیگ یک مجالی برای عرضه توانائی های فنی دستیار سابق ولاسکو نگذاشته بود.

به هر حال اما پرونده داروسازان که بعد از 4 سال حضور در لیگ برتر و یک فصل غیبت در تیم داری امسال با نام (آکادمی باریج اسانس) در رقابت های لیگ یک حاضر شدند با 8 بازی، 7 شکست و تنها یک برد و کسب 3 امتیاز و ایستادن در قعر جدول 5 تیمی گروه سوم بسته شد تا این ناکامی همه اهالی ورزش شهر را به این نتیجه برساند که مدیران این شرکت علی رغم میل به استمرار ستایش برانگیز راه و روش مرحوم سید حسین حجازی در سرمایه گذاری در ورزش قهرمانی و سهیم شدن در بارورشدن استعدادهای ناب ورزشی قشر نوجوان و جوان کاشان نتوانستند همانند لیگ برتر 92 برای اهداف ورزشی باشگاه استراتژی درستی تعریف کنند و سردرگمی در هدف گذاری ها باعث شد تا نام و آوازه والیبال کاشان با این نتایج تا حد زیادی به مخاطره افتد.

آکادمی باریج اسانس در حالی از اوایل آبان در لیگ یک کشور به میدان رفت که با توجه به کمبود بازیکن تأثیرگذار بومی، به خصوص با رفتن صادق زارع و میرآفتاب به متین دامغان- حریف روز آخر کاشانی ها- مجبور به جذب حدود 10 بازیکن غیربومی و به کارگماردن محمد فدوی- پیشکسوت با ارزش والیبال کاشان و دستیار سابق شجاعی در لیگ برتر89- به عنوان سرمربی شد و در کل بازی ها فقط در خانه پاس مشهد موفق به کسب پیروزی گردید تا مشخص شود که مدیران شرکت باریج اسانس مانند دوران حضور مصطفی کارخانه در لیگ برتر 92 امسال نیز همه چیز را به نداشتن یک مشاور فنی کاربلد متخصص و البته دلسوز باخته اند و از نیم فصل دوم لیگ یک بود که مشخص شد از سرپرستی گرفته تا آخرین عضو شاغل در این تیم توانائی هدایت این تیم به پلی آف را ندارند و بدین ترتیب بود که مدیران و هیئت مدیره دلسوز باشگاه به این نتیجه رسیدند که وقتی آب در کوزه هست باید به تشنه لبی پایان داد.

 

بازگشت پر راز و رمز ژنرال!

والیبال دوستان کاشانی از فردای روزی که باریج اسانس در لیگ برتر فصل 91 با مرحوم حسین معدنی به عنوان هشتم رسید منتظر بازگشت میر سید مصطفی شجاعی به مجموعه شگفتی ساز لیگ برتر فصل 89 بودند. به گمان بسیاری از آنها مراحل نزول گام به گام باریج اسانس در لیگ برتر با رفتن دستیار سابق ولاسکو به دنبال آن فعل و انفعالات و برخی اصطکاک های بوجود آمده در ابتدای فصل 90 میان او و مدیران ارشد باشگاه کلید خورد. شجاعی که از جنس والیبال بود و سال ها در لباس تیم ملی از امثال صابرپور و ماتسوموتو آموخته بود و ولاسکو نیز با علاقه به پشتکار و پیگیری در کسب دانش روز والیبال و اینکه در کنار سرمربیگری یک تمرین دهنده خوب نیز محسوب می شود او را در تیم ملی کنار خود نشاند و به نظر جداشدن چنین مهره ای از باریج اسانس که تنها یکی دو ماه قبل از شروع لیگ نیمکت تیم ملی را در میان تعجب ولاسکو رها کرد و به رتق و فتق امور تیم شهرش پرداخت کمی تا قسمتی غیر منطقی می نمود.

شجاعی از تیمی که حاصل دسترنج خودش از زیرگروه ها بود و در نیم فصل دوم امید زیادی می رفت که به جبران نتایج بد دور رفت بپردازد کناره گرفت و این بی گمان آغاز دوران نزول سبزپوشان داروساز بود که به ویژه با آمدن مصطفی کارخانه به نیمکت تیمشان و با جذب مهره های نامدار ملی پوش و با تجربه در کنار ادامه حضور غفور و رحیمی تدارک وسیعی برای قهرمانی در لیگ برتر 92 دیدند و حتی این رؤیا تا آخر دور گروهی نیز تعبیر شدنی می نمود اما به یکباره به دلیل نبود نظم و انسجام و تمرکز و دیسیپلین در همه لایه های تیم گوئی عنان کار از دست همه درفت و شهرداری ارومیه در دو بازی رفت و برگشت پلی آف و همه چیز را به زوج کارگرپیشه سنتی به عنوان مربی بر روی نیمکت و پوریا فیاضی در زمین واگذار کرد.

این در حالی است که باریج اسانس 2 فصل قبل از این تراژدی با هزینه ای تنها کمی بالاتر از نیم میلیارد تومان راهی لیگ برتر شد و اگر مصدومیت بدموقع امیر غفور و بدشانسی گریبان شاگردان شجاعی را نمی گرفت رسیدن به عنوان سومی توسط شگفتی ساز لیگ برتر دور از دسترس نبود، هر چند شکست دادن غول های پرمهره ای مانند داماش گیلان، پیکان و سایپا که در نهایت همین 3تیم در پایان فصل روی سکو رفتند دست کمی از قهرمانی نداشت. شجاعی اما باز هم به باریج اسانس بازگشت. بازگشتی دیرهنگام بعد از 4 سال و برای تنها دو بازی در لیگ یک. او که فرصت و از تیم هم البته شناختی نداشت باریجی ها را در اراک و مصاف با صدرنشین گروه همراهی کرد که نتیجه ای جز شکست 3بر صفر برای کاشانی ها به همراه نداشت و عملأ مجال این تیم برای رسیدن به پلی آف از کف رفت تا خیلی ها از خود بپرسند دلیل بازگشت شجاعی در این برهه چه بود؟

آیا او به همین راحتی ریسک اضافه شدن به تیم تنها برای دو بازی را پذیرفت ؟! آیا شجاعی تنها برای این دو بازی آمد تا معجزه ای اتفاق بیفتد و از هدر رفت هزینه های امسال تیم داری داروسازان جلوگیری شود؟! آیا دستیار سابق ولاسکو که در همه این سال های دوری از باریج اسانس پیشنهادات مختلف لیگ برتری ها را رد می کرد و چیزی را به قضا و قدر نمی سپرد در این برهه حساس به همین راحتی حاضر شد تا سابقه حرفه ای و آبروی خود را با سرنوشت محتوم باریج اسانس- که هنوز آن را مانند فرزند خود دوست دارد- در لیگ یک تاخت بزند؟!! چرا مذاکرات ابتدای فصل او با باریجی ها به ثمر نرسید و حالا و برای تنها دو بازی تقریبأ تشریفاتی والیبال کاشان شاهد بازگشت او به میدان بود؟! گویا خبرهائی در راه است! برخی گمانه زنی های رسمی و غیر رسمی حاکی از در راه بودن رخدادهای خوشایند و دلچسب برای والیبال کاشان آن هم در آینده نزدیک است که شاید لازم است برای قطعی شدن این گمانه زنی ها و پیش بینی ها تا فصل آینده لیگ برتر والیبال ایران صبر کرد .. 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/11/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان