چاپ چهارم هفته نامه مردم سیلک

چاپ چهارم هفته نامه مردم سیلک

چهارمین شماره هفته نامه مردم سیلک از صبح چهارشنبه 14 بهمن بر روی پیشخوان کیوسک های عرضه مطبوعات شهر قرار گرفت.

 

در این شماره و در صفحه 2 با عنوان رویداد در گزارشی خبری به سفر مجدد استاندار اصفهان در دولت یازدهم به کاشان برداخته شده که نویسنده با توجه به اینکه کاشان در حال حاضر فرماندار ندارد و امور نظارت بر عملکرد دستگاه های دولتی از جانب سرپرست فرمانداری کاشان انجام می شود از تیتر «...و باز هم سفر استاندار به شهر بدون فرماندار» استفاده کرده است. در صفحه 3 شماره 4 هفته نامه سیلک با عنوان اقتصاد و جامعه و در یک گفتگوی خبری با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی و دبیر خوشه صنعت فرش ماشینی کاشان آینده اقتصاد این شهر پس از تحولات توافق نهائی هسته ای و برجام و حذف تحریم های پولی و بانکی مورد برسی قرار گرفته است.

در صفحات 4 و 5 همین شماره از هفته نامه مردم سیلک که حاوی مطالب و گزارشات فرهنگی هنری و ادبی است در گزارش هائی به جشن افتتاح ساختمان خانه تئاتر کاشان با حضور اهالی هنر نمایش و صحنه از جمله سهراب سلیمی و عباس جمالی پرداخته شده است. خوانندگان این شماره از مردم سیلک در صفحه فرهنگ و هنر و ذیل گزارش افتتاح خانه تئاتر کاشان می توانند شاهد مصاحبه با دبیران کانون تئاتر و موسیقی دانشگاه کاشان باشند که در این مصاحبه به حال و هوا و مختصات دیروز و امروز فعالیت های تئاتری و موسیقائی در دانشگاه کاشان اشاره شده. در ستون بازارچه کتاب این صفحه نیز به قلم حسین باغشیخی چهار جلد کتاب از مجموعه تاریخ شفاهی و تصویری ایران معاصر –عرضه شده در فروشگاه ساربوک کاشان- به صورت مطلبی مفصل به خوانندگان معرفی شده است.

در صفحه شعر و ادب این شماره مردم سیلک نیزکه همانند شماره سوم به مرحوم استاد عباس حداد پرداخته شده بود در گزارشی تحت عنوان «کاشان در سوگ حداد» ضمن مرور روایتی کوتاه از حال و هوای شهر کاشان پس از انتشار خبر درگذشت استاد، به نامهربانی های متولیان اجرائی شهر در بزرگداشت این شاعر نامی در دوران حیات وی همانند سهراب سپهری و مرحوم حسن تفضلی اشاره شده است. نویسنده در این مطلب با اشاره به نامگذاری کوچه محل زندگی استاد عباس حداد تنها چند ماه قبل از درگذشت وی او را در ردیف سپهری و تفضلی قرار داده که شأن و شخصیت و جایگاه آنها به زعم روسای اجرائی و متولیان و سیاستگذاران فرهنگی شهر تنها در حد نامگذاری بلوارهائی دورافتاده در گوشه ای از کاشان است!

همچنین در صفحه شعر و ادب و کنار گزارش درگذشت استاد عباس دو یادداشت از جوادی مقدم-رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشان- و همچنین دکتر مدرس زاده- استاد ادبیات دانشگاه- در بیان جایگاه ادبی و شعری استاد حداد و بزرگداشت این شاعر معاصر به چشم میخورد. ذیل این مطالب نیز در روایتی جالب و خواندنی و همزمان با ایام دهه فجر به ماجرای برچیده شدن بساط میخانه کلبه صحرا در کاشان که قبل از انقلاب محل عرضه مسکرات و مشروب بود و بعدها با میدانداری و دخالت مرحوم آیت الله سید مهدی یثربی و با کمک یک بانی خیر این مکان به مسجد الحسین(ع) امروزی تبدیل شد پرداخته شده که با مطالعه کامل این روایت خواندنی مطلب می توان ردپای استاد عباس حداد را نیز در آن ماجرا مشاهده کرد.

در صفحه ورزشی شماره چهارم هفته نامه مردم سیلک در گزارشی مفصل با عنوان «بازگشت پر رمز و راز ژنرال» حضور ضعیف تیم والیبال آکادمی باریج اسانس در لیگ دسته اول والیبال کشور و بازگشت مجدد میرسید مصطفی شجاعی بعد از 4 سال به نیمکت مربیگری آن هم برای دو بازی آخر این تیم مورد بررسی قرار گرفته. نویسنده در انتهای این مطلب بلند با توجه به حضور شجاعی بر روی نیمکت باریج در دو بازی بی ثمر و آخر این تیم در لیگ یک والیبال ایران با بیان چند پرسش درباره چرائی این اتفاق و ریسکی که دستیار سابق ولاسکو در بازگشت به باریج اسانس آن هم در این موقعیت به خرج داد به گمانه زنی در مورد احتمال حضور باریجی ها در لیگ برتر فصل آینده والیبال ایران با سید مصطفی شجاعی به عنوان سرمربی پرداخته است.

در همین صفحه مخاطبان مردم سیلک خواننده ی اظهارات رئیس هیئت هندبال و مدیر و سرپرست تیم هندبال شهرداری کاشان خواهند بود که مهدی پدرام فر درباره شرایط دیروز وامروز هندبال کاشان و شرایط فعلی این تیم در لیگ برتر امسال با مردم سیلک با آریا معتمدی به گفتگو پرداخته است. همچنین در همین صفحه یادداشتی از مهدی سلطانی راد درباره فرار سرمایه گذاران سالهای گذشته در ورزش کاشان و جایگزینی شهرداری در هزینه کردن در ورزش قهرمانی به چشم می خورد.

در صفحه آخر مردم سیلک شماره چهارم نیز خبری از اکران و نشست نقد و بررسی فیلم یحیی سکوت نکرد در کاشان و همچنین یادداشتی از مهدی سلطانی راد در نکوهش اپیدمی اعلام مرگ و میر در سطح شهر با استفاده از ماشین و بلندگو و درخواست برای دخالت شورای شهر و شهرداری برای برچیده شدن این بدعت نامیمون از سطح شهر کاشان منتشر شده است. در همین صفحه همچنین خاطره ای دنباله دار از دکتر علی رضا شفیعی مطهر درباره روزهای جوشش انقلاب در کاشان به چشم می خورد.


چاپ چهارم هفته نامه مردم سیلک

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/11/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان