آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه : دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاست زده نشود

آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه : دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاست زده نشود

آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه : دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاست زده نشود

 

آیت الله عبدالنبی نمازی در آئین گرامیداشت روز دانشجو گفت: دانشجو بايد با داشتن شخصيت علمي مستقل سياسي باشد و مسائل سیاسی را بداند اما سياست زده نشود و جزو باندها و گروه های سیاسی نباشد.

نماینده ولی فقیه در کاشان که در سالن آزادي دانشگاه کاشان ودر جمع گروهی از دانشجويان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي شهر سخن می گفت یادآور شد: هدف احزاب باید اسلام و انقلاب و ولايت و نظام و ملت باشد و به دنبال اهداف شخصي و متامع خود نباشند و دانشجويان نیز بايد مراقب باشند تا تحت تأثير تحليل هاي گروه هاي سياسي و احزاب قرار نگيرند.وی خطاب به دانشجویان تصریح کرد: امروز چشم مردم و رهبر انقلاب به شماست تا با تلاش و جهاد علمی کشور را بسازید.

آیت الله نمازی با تأکید بر اینکه لازم است تا دانشجويان رهنمودها و توصيه هاي علمي و سياسي رهبر معظم انقلاب را در ديدار با وزراي علوم و بهداشت و درمان و اساتيد دانشگاه ها به صورت جزوه و کتاب تهيه و مطالعه کنند خاطرنشان کرد: جريان هاي سياسي در کشور بايد پيرو ولايت باشند چرا که در اسلام تنها دو عنصر امامت و امت را داریم و به جز حزب الله حزب دیگری نداريم.

امام جمعه کاشان ادامه داد: اگر هم بناست براساس قانون اساسي احزابي داشته باشیم بايد در چارچوب حزب الله باشند و حرف آنها يکي باشد و اجتهاد و تحليل شخصي نکنند و نگاه آنها به ولايت و امامت باشد.وی با یادآوری نزديك شدن به انتخابات مجلس و خبرگان و آغاز فعاليت كانديداها و احزاب سياسي افزود: کانديداها و ستادهاي آنان و هواداران شان  بايد مراقب باشند و از تخريب يكديگر و اختلاف افکنی كه در چنين برهه اي به نفع كشور و مردم نيست بپرهیزند.

آيت الله نمازي با بیان اینکه دانشگاه نبايد ميدان تاخت و تاز احزاب و گروه های سیاسي باشد خاطرنشان کرد: منظور رهبری انقلاب از كرسي هاي آزاد انديشي، كرسي هاي علمي است تا دانشجويان در سایه ی این فضا براي توسعه و پيشرفت كشور تلاش كنند. نماينده ولي فقيه در کاشان همچنين با اشاره به دو نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و غرب این نامه ها را باعث تحرک و گرايش جوانان غرب به اسلام دانست و یادآور شد: این دو نامه بازتاب گسترده اي در رسانه ها و محافل سياسي جهان داشته است و براي جوانان اروپا و غرب نیز تأثيرگذار بوده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/11/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان