اختلاف تولید کنندگان فرش ماشینی و امور مالیاتی آران و بیدگل

اختلاف تولید کنندگان فرش ماشینی و امور مالیاتی آران و بیدگل

با توجه به اینکه فعالان اقتصادی این روزها در محافل بخش خصوصی و البته در مواجه با مقامات دولتی از فشار مالیاتی در شرایط رکود ابراز استیصال می کنند. نخسیتین پیامد آن را این روز ها می توان در اعتراض جمعی از تولید کنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل مشاهده کرد.

صاحبان صنایع در شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی چند سالیست نسبت به محاسبه مالیات معترض هستند و حتی مدعی هستند طی جلسات متعدد با نمایندگان سابق و فعلی مجلس و مسئولین شهرستان آران وبیدگل صورت جلسه هایی به امضا رسیده است ولی تا کنون این صورت جلسه ها نتیجه مثبتی در پی نداشته است.

طی آخرین جلسه برگزار شده فی مابین نمایندگان شرکت ها با مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان مقرر گردیده کل پرونده های مالیاتی به کاشان بازگردد ولی بعد از آن تنها با پرونده های زیر 300 میلیون تومان موافقت شده که هنوز این صورت جلسه نیز اجرایی نگردیده است. چندی پیش برگه تشخیص 3ونیم میلیاردی برای یک شرکت تعجب همه را برانگیخت و در روز های بعد دیگر شرکت ها شاهد صورت حساب های مالیاتی سنگین بوده اند.

صاحبان صنایع که خود را درگیر مشکلات اقتصادی ازجمله رکود و کمبود نقدینگی می دانند، مالیات های سنگین را نیز باری مضاعف بر دوش خود دانسته و مطالبه خود را بار دیگر نزد مسئولین شهرستان آران و بیدگل مطرح کردند و در یک اقدام هماهنگ و استیصال گونه مسئولین شهرستان را تهدید به تعطیلی واحد های تولیدی  خود نموده اند. صنعتگران شهرک سلیمان صباحی بیدگی با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید به اعتقاد و التزام خود به نظام جمهوری اسلامی، تولید و کارآفرینی را وظیفه خود دانسته اند و در ادامه پرداخت مالیات را تکلیف خود اعلام نموده و در عین حال نارضایتی شدید خود را از نحوه عملکرد اداره امور مالیاتی شهرستان اعلام نموده اند و از فرماندار آران و بیدگل درخواست می کنند تا نسبت به این چالش اقدام نماید که در غیر این صورت روز دوشنبه 12/7/95 به مدت یک روز اعلام تعطیلی می نمایند. 

مردم سیلک با توجه به رسالت خود جهت بررسی مشکلات و مطالبات سرمایه گذاران شهرک صباحی بیدگی واقع در شهرستان آران و بیدگل از دو طرف در خواست مصاحبه و تهیه خبر در این زمینه نموده است . مهندس مفیدی رئیس هیت امنای شهرک صنعتی صباحی بیدگلی به عنوان نماینده این صنعت گران طی مصاحبه با خبر نگار مردم سیلک اظهار داشت : متاسفانه مالیات ها به صورت عادلانه محاسبه نمی شود و هر ممیز به صورت متفاوت یک صورت حساب را بررسی می کنند . و از طرف دیگر برخی شرکت ها جهت در یافت وام ملزم به ارائه فاکتور می باشند که در این بین مجبور به ارائه فاکتور های صوری می شوند که این دفاتر برای محاسبه مالیاتی مورد یررسی قرار گرفته و مالیات سنگینی بر دوش شرکت ها می گذارد. لذا پیشنهاد ما محاسبه مالیات بر تعداد و نوع دستگاه و کارکرد آن در طول سال می باشد. وی گفت با توجه به یک دست بودن صنعت شهرستان و تمرکز این شهرستان در فرش ماشینی این نوع محاسبه اجرایی می باشد .

 

.عدم مصاحبه رئیس امور مالیاتی و سکوت مسئولین فرمانداری آران و بیدگل 

خبرنگار مردم سیلک برای بررسی همه جانبه موضوع به صورت جداگانه به اداره امور مالیاتی شهرستان آران و بیدگل و نیز فرمانداری این شهرستان مراجعه نمود. احمد زارع مقدم رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان خود را ممنوع المصاحبه اعلام نمود و مسئولین فرمانداری و نیز روابط عمومی آن از پاسخگویی امتناع ورزیدند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/11/13
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان