نمی توان بیمارستان را فاز به فاز راه اندازی نمود

نمی توان بیمارستان را فاز به فاز راه اندازی نمود

نمی‌توان بیمارستان را فاز به فاز افتتاح نمود

ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به بزرگترین پروژه‌های این نهاد گفت: در حال حاضر تکمیل بیمارستان‌های امام حسن آران بیدگل و بقیه الله کاشان از مهمترین پروژه های در حال ساخت ماست. اما هر دوی آنها   نیاز به اعتبارات دارد. دولت در سطح کشور اولویت را به پروژه هایی داده  که ۸۰ درصد آن تکمیل شده است و ما الان در این دو بیمارستان ۲۵ درصد پیشرفت داشته‌ایم .وی در پاسخ به کمک خیرین منطقه برای کمک به پیشرفت این دو پروژه گفت: در دیگر امور شهری می‌توان پروژه‌ها را فاز به فاز و قسمت به قسمت تکمیل و افتتاح نمود اما در مورد بیمارستان این کار میسر نیست.در اینجا  همه چیز و همه بخش‌ها در هم تنیده است. خدمات پزشکی وابسته به یکدیگرند. برای ساخت و تکمیل بیمارستان حداقل‌هایی تعریف شده است . نمیتوان  بخش اورژانس داشت، بستری نداشت و نمی‌توان بستری داشت، جراحی نداشت یا بعضی جراحی‌ها را داشت دیگری را نداشت. خلاصه اینکه برای کل بیمارستان باید طراحی در نظر گرفت.

 چرا طرح پزسک خانواده اجرا نسد 

معاونت درمان علوم پزشکی در پاسخ به اجرا نشدن طرح پزشک خانواده نیز گفت: در حال حاضر در تدارک  طراحی و تامین نیروی این کار هستیم. اما برای مقدمات اجرا ما پایگاه‌های سلامت و خانه بهداشت را در نقاط مختلف به صورت فعال داریم. پایگاه‌های سلامت مرحله مقدماتی پزشک خانواده است. متاسفانه ۵۰ درصد مردم هنوز به این مکان‌ها مراجعه نکرده‌اند. در چنین جاهایی پرسنل ما با خانواده‌ها تماس می‌گیرند و برای آنها پرونده تشکیل می‌دهند تا از بیماری‌ها پیشگیری کنند.

 درمانگاه گلابچی هیچ تغییری نمی‌کند

دکتر ساکی رئیس علوم پزشکی ضمن رد شایعه واگذاری درمانگاه گلابچی به بخش خصوصی گفت: این درمانگاه مانند سابق فعالیت داشته و خواهد داشت و هیچ گونه برونسپاری صورت نگرفته است . فقط چون خود ما در بیمارستان به نیروی پرستار  و تزریقات آن نیاز مبرم داشتیم،آنها را به بیمارستانها انتقال دادیم  و  بخش تزریقات این مرکز را به خصوصی واگذار کرده‌ایم. اما بقیه امور از جمله ویزیت توسط پزشک مانند سابق خواهد بود.

 بیمارستان یثربی مابین خصوصی و دولتی
 دکتر ساکی در مورد چگونگی جایگاه بیمارستان یثربی گفت بیمارستان یثربی به صورت هیئت امنای ارزی فعالیت دارد. ما در کل کشور سه تا از این نوع داشتیم که دو تای آن در تهران بود . البته خود مسئولانش آن را به علوم پزشکی واگذار نمودند. در حال حاضر یثربی  تنها بیمارستان در کل کشور است که بدین شکل اداره می‌شود. چنین بیمارستان‌هایی نه کاملاً خصوصی هستند و نه دولتی بلکه حالتی بینابینی دارند.

مسعود قرائتی
توسط: مسعود قرائتی 1402/05/24
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان