تولد نوزاد ۵/۵ کیلویی در بیمارستان بهشتی کاشان

تولد نوزاد ۵/۵ کیلویی در بیمارستان بهشتی کاشان

✅ تولد نوزاد ۵.۵ کیلویی با زایمان طبیعی در کاشان 

 

🔸سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان گفت: مادر ۲۳ سال کاشانی، نوزاد پنج کیلو و ۵۰۰ گرمی را به روش زایمان طبیعی در این مرکز به دنیا آورد. 

 

🔹به گزارش ایرنا از روابط عمومی این دانشگاه، دکتر مرضیه طالبیان افزود: این مادر باردار در زایمان دوم خود، بدون سابقه بیماری، نوزاد پسر خود را سالم به دنیا آورد. 

 

🔹وی با اشاره به اینکه این زایمان بدون هیچ خطری برای مادر و نوزاد انجام شد، خاطرنشان ‌کرد: زایمان‌های طبیعی ایمن نسبت به سزارین عوارض بسیار کمتری برای مادر و نوزاد دارد. 

 

🔹متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با تاکید بر اینکه پیشنهاد پزشکان به مادران باردار انجام زایمان طبیعی است، گفت: مادران و خانواده‌ها باید از خطرها و فایده‌های هر ۲ روش زایمان آگاهی داشته باشند.

 

mardomsialk

توسط: 1402/05/10
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان