شناسایی بنج بیمار مبنلا به هموفیلی در استان اصفهان

شناسایی بنج بیمار مبنلا به هموفیلی در استان اصفهان

💢 پنج فرد مُبتلا به "مالاریا" در اصفهان شناسایی شدند

🔸سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شناسایی پنج فرد مُبتلا به بیماری "مالاریا" در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: این افراد از استان‌های دیگر به ویژه مناطق شرقی کشور وارد اصفهان شده بودند.

🔹به گزارش ایرنا، "مالاریا" مهم.ترین بیماری انگلی است که توسط یک تیره از پشه به نام "آنوفل" به انسان منتقل می‌شود و به صورت عفونت حاد در بیشتر موارد وخیم و گاهی طولانی و با ویژگی‌های تب مُتناوب و لرز، کم‌خونی و بزرگی طحال و گاه با ویژگی‌های ساده یا کُشنده دیگر خودنمایی می‌کند.

🔹پژمان عقدک در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا: بیماری مالاریا می‌تواند کُشنده باشد اما تاکنون در بین موارد شناسایی شده در اصفهان، مرگ و میر ناشی از مالاریا گزارش نشده است.

🔹وی با اشاره به شناسایی ۶ مورد ابتلا به "سُرخک" در استان از ابتدای سال جاری تاکنون، اظهار داشت: افراد مبتلا، ایرانی و همچنین از اتباع افغانستان بودند هرچند هر سال این تعداد ابتلا به سرخک یا حدود آن در استان شناسایی می‌شود.

🔹استان اصفهان بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۸ شهرستان دارد که امور بهداشتی و درمانی ۲۶ شهرستان (جز کاشان و آران و بیدگل) با بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است.

 

مدیریت سایت
توسط: مدیریت سایت 1402/05/09
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان