سرقت گوسفند در آران و بیدگل

سرقت گوسفند در آران و بیدگل

دامداران مالباخته آران و بیدگل همچنان در انتظار اجرای قانون

 سال ۹۷ در یک سلسله سرقت شبانه روزی در منطقه آران و بیدگل، نزدیکی کاشان، از ۵۴ دامدار و دامپرور، گاو، گوسفند و بز سرقت شد. همان زمان مالباختگان با مراجعه به مراجع قانونی طرح شکایت کرده و منتظر رسیدگی به پرونده‌شان می‌شوند.

کسی پاسخگوی ضرر و زیان مالباختگان نیست

جواد غنی یکی از مالباختگان است که در خصوص این سرقت به ایلنا می‌گوید: سال ۹۷در عرض یک ماه به ۴۳ دامداری در ۵ کیلومتری کاشان دستبرد زده شد. سرقت‌های منظم و شیفتی بود و سارقان یک باند بودند.

وی ادامه می‌دهد: در کل ۵۴ سرقت در دامداری‌های منطقه آران و بیدگل در نزدیکی کاشان انجام شد که با توجه به اعلام سرقت، باند مذکور در آخرین سرقت خود از دامداری مدیر نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی آران و بیدگل دستگیر می‌شوند.

جواد غنی با تایید این موضوع می‌افزاید: پنج سال است که پیگیر خسارت مان هستیم، ولی خبری نیست و از این سرقت زیان مالی سنگینی دیدم  و خانه نشین شدم؛ ۶ کارگر مستقیم و ۵ نفر غیر مستقیم از کسب و کار من ارتزاق می‌کردند که آنها نیز از کار بی کار شدند. هیچ کس پاسخگوی این همه ضرر و زیان نیست.

مالباخته این پرونده می‌گوید: ما برای رسیدن به مال و خسارت‌مان، در این شرایط بد اقتصادی بیش از ۲۰ میلیون هزینه کرده‌ایم و به شهرستان‌های درود و گلپایگان و هرجایی که دزدان رفته‌اند، با حضور وکیل رفته‌ایم، اما همچنان منتظر اجرای قانون هستیم.

آزادی سارقین با قید وثیقه

حسین اسلامیان دیگر مالباخته این پرونده به ایلنا می‌گوید: به بیش از ۵۰ دامداری دستبرد زده شد و خیلی‌ها شکایت نکردند. ما هم که شکایت کردیم راه به جایی نبردیم و تنها شاهد آزاد شدن سارقان با قید وثیقه بدون پرداخت خسارت بودیم.

حمید رضا زاده فرزند حسین آقا مالبخاته‌ای است که در اثر غم و غصه ناشی از دزدی شب خوابیده و صبح بیدار نشده است. این اتفاق او را در ۲۷ سالگی سرپرست خانواده کرده تا جای خالی پدر را پر کند. او نیز به موضوع آزادی دزدان اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: ۴۰راس دام گوسفندی ما را بردند و پدرم یک ماه بعد از آن، از غصه این اتفاق و بلاتکلیفی برای عدم پیگیری دق کرد و مرد.

خلیل الله نیکوفر مدیر نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی آران و بیدگل هم در این باره می‌گوید: آخرین سرقت از دامداری من بود که دو ساعت بعد از آن سارقان دستگیر و دام ها برگردانده شد؛ اما هیچ خسارتی بابت خرابی دیوار و فنس‌ها و درهای شکسته دریافت نکردم./ ویرایش: سعیدغلامی

 

مدیریت سایت
توسط: مدیریت سایت 1402/03/16
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان