امام جمعه کاشان: مهریه‌های سنگین باعث جدایی و طلاق می‌شود

امام جمعه کاشان: مهریه‌های سنگین باعث جدایی و طلاق می‌شود

امام جمعه کاشان بر لزوم تبلیغ و پیگیری توسط ائمه جماعات در محلّات و پایگاه‌های بسیج در خصوص فرزندآوری تأکید کرد  و گفت: باید بدانیم که مهریه‌های سنگین باعث جدایی و طلاق می‌شود.

سید سعید حسینی در جمع اعضای کانون سازندگان جمعیت ایران جوان، اظهار داشت: فعالیت و دغدغه شما را با این جمله از دعای عهد توضیح می‌دهم که (الْمُسَارِعِینَ إِلَیْهِ فِی قَضَاءِ حَوَائِجِهِ)، منتظر امام زمان (عج) باید این ویژگی را داشته باشد، حاجات امام زمان را تشخیص دهد و برای برآورده نمودن آن حاجات سرعت بگیرد.

نماینده ولی فقیه در کاشان، یکی از مهمترین دغدغه‌های امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری را بحث جمعیت دانست و گفت: فعالان عرصه جمعیت باید در مسیر برآورده نمودن حاجت امام زمان(عج) فعالیت کنند.

امام جمعه کاشان کاهش آمار ازدواج و فرزند آوری در کاشان را نگران کننده دانست و یادآور شد: برگزاری همایش فرزند سوم و تقدیم هدایا به خانواده‌ها یکی از راه‌های آگاه سازی و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری است.

حسینی با بیان اینکه گرچه امروز مخارج فرزندآوری سخت است ولی دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند برای کاهش هزینه‌ها تدبیر نماید، اظهار کرد: به گفته متخصصین بعضی از هزینه‌ها مانند سونوگرافی و آزمایش‌هایی که به صورت ماهیانه انجام می‌گیرد، ضروری نیست.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه بر اساس آمار سازمان ملل، با روند افزایشی جمعیت، در سال ۱۴۸۰ جمعیت ایران ۳۱ میلیون نفر خواهد شد و جزو پنج کشور پیر جهان خواهیم بود، یادآور شد: روند کاهش جعیت یک هشدار است و نکته مهم در این زمینه اقناع اندیشه زوج‌های جوان است.

وی ادامه داد: شهید مطهری و آیت‌الله مصباح بر این موضوع تأکید داشتند که، اگر کسی بخواهد یک کار اختیاری انجام دهد، باید هم احساسات او تحریک شود و هم اقناع اندیشه انجام گیرد.

حسینی در این رابطه به جنگ جمعیتی دشمن خصوصا آمریکا اشاره کرد و با بیان اینکه یکی از گروه‌هایی که می‌تواند ازدواج آسان را پیگیری کند، دانشجویان هستند، خاطرنشان کرد: امروز وظیفه داریم تا ازدواج آسان را ترویج کنیم.

امام جمعه کاشان بر لزوم تبلیغ و پیگیری توسط ائمه جماعات در محلّات و پایگاه‌های بسیج در خصوص فرزندآوری تأکید کرد و گفت: باید بدانیم که مهریه‌های سنگین باعث جدایی و طلاق می‌شود.

وی تصریح کرد: پدر بنده، اوایل انقلاب با مهریه‌های کم گاها شبی بیست مراسم عقد انجام می‌داد و بعد از سی سال که من از یک مجموعه صد خانواری آماری گرفتم، تنها یک ازدواج به طلاق منجر شده بود./ حوزه‌نیوز

مدیر سایت
توسط: مدیر سایت 1402/03/01
ارسال نظر

نظرات

 1. ابولقاسم ایدون 1402/03/01

  هزینه زایمان فقط سه روز اول است که علوم پزسکی جبران میکند . بعد از ان تا ۳۰ سال بقیه را کی خواهد داد . در حاایکه فرزندان امروز از چهر سالگی یک گوشی ده ملیون ت میخواهند

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان