نخاله‌های ساختمانی ۵۰۰ هکتار از مساحت کاشان را اشغال کرده‌اند

نخاله‌های ساختمانی ۵۰۰ هکتار از مساحت کاشان را اشغال کرده‌اند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان با بیان اینکه ۵۰۰ هکتار از مساحت کاشان آلوده به نخاله‌های ساختمانی است، گفت: نخاله‌های ساختمانی در منطقه وضعیت خوبی را ندارد.

اللهیار دولتخواه با بیان اینکه شهرستان کاشان در زمینه بازیافت، پسماند و زباله مشکلات و معضلات زیادی دارد، اظهار داشت: بخشی از این مشکلات را پیگیری و رصد کردیم و تا حدود زیادی رفع کردیم‌.

وی با بیان اینکه پسماندها در کاشان تنوع زیادی دارد، افزود: پسماندها انواع مختلفی نظیر پسماندها صنعتی، خانگی، پزشکی، نخاله‌های ساختمانی، پسماندهای کشاورزی و... دارد؛ در حالی که هرچه در زمینه بازیافت سرمایه‌گذاری کنیم به نوعی سرمایه‌گذاری در زمین است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان با بیان اینکه صنعتی شدن سبب افزایش شدید پسماندها شده است، ابراز داشت: برخی پسماندها شرایط خطرناکی دارند و می‌توانند سالیان زیاد در طبیعت باقی بمانند و اگر بتوانند پسماندها را بازیافت کنیم می‌توان بهره‌وری سبز را محقق کنیم.

وی ضمن اشاره به اینکه با بازیافت از معضلات دفن و طبیعت می‌توان جلوگیری و خطرات را به حداقل رساند، گفت: شهرداری‌ها متولی اصلی پسماندها در شهرها هستند و دهیاری‌ها در روستاها، در مناطق بین راه، راهداری متولی پسماندها است و دانشگاه علوم پزشکی نیز متولی بی‌خطرسازی پسماندهای پزشکی و عفونی است.

دولتخواه با بیان اینکه کاشان در سال قبل دستگاه‌های بی‌خطرسازی در شش بیمارستان کاشان مستقر شد، تصریح کرد: ۳۰۰ مرکز پزشکی در کاشان فعال است که مکلف شدند با مراکز مربوطه قرارداد ببندند و پسماندهای عفونی را بی‌خطرسازی کنند.

وی تاکید کرد: دغدغه ما بیشتر در بحث نخاله‌های ساختمانی است که وضعیت بسیار بدی دارد به نحوی باید یکی از موضوعات اولویت‌دار محیط زیست همین موضوع ساماندهی نخاله‌های ساختمانی باید قرار بگیرد چراکه ۵۰۰ هکتار از مساحت منطقه کاشان به نخاله‌های ساختمانی آلوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان با بیان اینکه ۱۳ نقطه شهرستان کاشان نخاله‌های ساختمانی تخلیه شده است، افزود: این نقاط می‌تواند کانون سالک و دیگر بیماری‌ها در شهرستان کاشان باشد و امیدواریم در سال جاری ساماندهی صورت پذیرد و با هماهنگی مدیریت شهرداری در نقاط پیش‌بینی شده نخاله‌های ساختمانی تخلیه شود./تسنیم

مدیر سایت
توسط: مدیر سایت 1402/02/29
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان