افزایش «9 درصدی» ورودی‌های زندان کاشان

 افزایش «9 درصدی» ورودی‌های زندان کاشان

رئیس دادگستری شهرستان کاشان با بیان اینکه تعداد ورودی به زندان کاشان ۹ درصد افزایش داشته است، گفت: فرهنگ صلح و سازش در منطقه بسیار کمرنگ است.

 

محسن تاج‌افروز ضمن اشاره به آمار و ارقام پرونده‌های ورودی و خروجی به دادگستری اظهار داشت: بیش از 134هزار پرونده ورودی و بیش از 131هزار نیز طی یک سال اخیر مختومه شده است.

 

وی با بیان اینکه پرونده‌ها در کاشان ماهانه به طور میانگین 11هزار پرونده و روزانه 350 پرونده است افزود: این تعداد پرونده با میزان تعداد شعب و همکاران همخوانی ندارد و در شهرستان کاشان به دلیل تعداد زیاد پرونده‌ها دغدغه ایجاد شده است.

 

رئیس دادگستری شهرستان کاشان با بیان 53هزار پرونده سهم محاکم بوده است، ابراز داشت: سهم دادسرا 58هزار پرونده و شورای حل اختلاف 22هزار پرونده بوده است و پرونده‌ها 3.5 درصد کاهش داشته است اما بحث سازش بسیار کم است.

 

وی با بیان اینکه یک هزار و 320 پرونده به سازش ختم شده است، گفت: خوشبختانه با وجود میزان آمار پایین پرونده‌های سازش 80 درصد نسبت به سال 99 افزایش سازش داشتیم و بر همین اساس فرهنگ صلح و سازش در منطقه بسیار پایین است و لازم است که افراد داری تریبون در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند.

 

تاج‌افروز با بیان اینکه با تلاش شورای حل اختلاف 190 مورد از پرونده‌ها به صلح و سازش ختم شد و 43 نفراز زندان آزاد شدند، تصریح کرد: 473 ورودی به زندان در سه ماهه سال گذشته به ثبت رسیده اما در سال جاری 518 نفر به ثبت رسیده که نشان از افزایش 9 درصدی ورودی به زندان کاشان است.

 

وی با بیان اینکه 89 درصد از زندانی‌های ما بومی هستند، تاکید کرد: 61 درصد زندانیان متاهل هستند و 66 درصد زندانیان افراد میانسال هستند و جوانان بخش کمتری را به نسبت تشکیل می‌دهند و 58 درصد زندانیان از افراد سابقه‌دار است و این موضوع نشان می‌دهد با زندان رفتن تنها راه چاره نیست./ تسنیم

مدیر سایت
توسط: مدیر سایت 1401/04/07
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان