کمبود "معلم" و "مدرسه" مهم‌ترین مسئله آموزش و پرورش کاشان

کمبود

مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود، کمبود منابع انسانی و فضای آموزشی مهم‌ترین مسائلی است که این شهرستان در سال آینده با آن روبرو خواهد بود.

حسین مقنی اظهار کرد: سال گذشته نزدیک به ۴۰۰ نفر از همکاران ما بازنشسته شده و امسال نیز ۶۴۸ نفر دیگر واجد شرایط بازنشستگی هستند که برای تأمین نیروی مورد نیاز باید برنامه‌ریزی کرد.

وی افزود: سال‌های اخیر نیروی آموزشی را با استفاده از ظرفیت حق‌التدریس همکاران شاغل، دعوت به کار همکاران بازنشسته، تدریس معاونان و نیروهای خرید خدمات، تأمین کرده‌ایم که می‌تواند مانعی برای اجرای شاخص‌های سند تحول بنیادین دانست.

مدیر آموزش و پرورش کاشان، تصریح کرد: هر سال به طور متوسط یک هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزی شهرستان کاشان اضافه می‌شود که به علت کمبود فضای آموزشی به ویژه در مناطق پرجمعیت شهر، سال آینده ۲۵ مدرسه دوره ابتدایی به صورت دو نوبت فعالیت خواهد کرد.

مقنی تأکید کرد: شهرستان کاشان یک منطقه مهاجرپذیر در مرکز کشور به ویژه در بخش کارگری است که این جابجایی جمعیت در طول سال تحصیلی عاملی شده تا برنامه‌های عملیاتی در هنگام اجرا با مشکل روبرو شود.

مدیر آموزش و پرورش کاشان، اظهار کرد: کمبود یکصد نیروی خدمات در مدرسه‌های کاشان سومین مشکلی است که باید برای حل آن برنامه‌ریزی کرد تا ۶۸ هزار دانش‌آموز این شهرستان فضای مناسب آموزشی داشته باشند.

وی گفت: آموزش و پرورش یک نهاد فرا سازمانی است و رفع مشکلات آن نیز نیازمند هماهنگی بین بخشی است و با توجه به جایگاه شهرستان کاشان در سیستم نظام آموزشی استان اصفهان و کشور انتظار است که مسئولان مربوط توجه بیشتری در جهت رفع این مشکلات داشته باشند./ایسنا

مدیر سایت
توسط: مدیر سایت 1401/01/28
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان