نماینده ولی فقیه در کاشان: از ۳۰۰ سال پیش انگلیس با فرستادن جاسوسان خود به دنبال زمین زدن اصل اسلام است

نماینده ولی فقیه در کاشان: از ۳۰۰ سال پیش انگلیس با فرستادن جاسوسان خود به دنبال زمین زدن اصل اسلام است

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: اگر آمرین به معروف و ناهیان منکر کاشانی می‌خواهند در کار خود موفق باشند، لازم است که با کار کارشناسی و هنرمندانه، با شیوه‌های امر به معروف آشنا باشند.

سید سعید حسینی امروز در دیدار با اعضا ستاد امر به معروف و نهی از منکر و جمعی از مسئولان و ائمه جمعه منطقه کاشان، با اشاره به برگزاری جشن گل و گلاب کاشان به تشریح سه وظیفه حکومت اسلامی بر اساس آیات قرآن پرداخت و اظهار داشت: از مهمترین اهداف امام خمینی(ره) در تشکیل حکومت اسلامی، اقامه نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود.

نماینده ولی فقیه در کاشان، به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: به قدری فریضه امر به معروف و نهی از منکر نزد امام(ره) مهم بود که ایشان دستور تشکیل وزارت امر به معروف و نهی از منکر را صادر کردند.

وی با تاکید بر لزوم هوشیاری مسئولان در برابر توطئه دشمنان، یادآور شد: از ۳۰۰ سال پیش انگلیس با فرستادن جاسوسان خود به دنبال زمین زدن اصل اسلام است و در رسیدن به این هدف هم تفاوتی بین شیعه و سنی برای او وجود ندارد، بنابراین لازم است تا هر لحظه مراقب باشیم و از نقشه‌های دشمنان غافل نباشیم.

حسینی، با بیان اینکه حکومت اسلام وظیفه دارد با منتشر کردن معروف، جلو منکر را بگیرد، افزود: از آنجایی که دشمن با تمام توان در برابر اسلام و کشورهای اسلامی ایستاده است، بنابراین ضروری است در این میدان کاملا هوشیار باشیم.

وی به تشریح نظر هام‌فر یکی از جاسوسان انگلیس در رابطه با از بین بردن اسلام پرداخت و گفت: این جاسوس انگلیسی در کتاب خاطرات خود نوشته است که برای از بین بردن اسلام لازم است که ۲۳ نقطه قوت اسلام از جمله برداشتن چادر از سر خانم‌ها و فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد هدف قرار گیرد.

امام جمعه کاشان، با اشاره به اینکه این جاسوس به دنبال ترویج عبارت "عیسی به دین خود موسی به دین خود و هر کسی را در قبر خود می‌خوابانند" در برابر تذکر آمران به معروف در جامعه است، خاطرنشان کرد: آمرین به معروف و ناهیان از منکر ضروری است تا با شیوه‌های مختلف امر به معروف بیشتر آشنا شوند.

وی با تاکید بر اینکه مطالعه سه جلد کتاب شهید ابراهیم هادی پیرامون شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند در این زمینه کمک شایانی داشته باشد، یادآور شد: اگر آمرین به معروف و ناهیان منکر کاشانی می‌خواهند در کار خود موفق باشند، لازم است که با کار کارشناسی و هنرمندانه، با شیوه‌های امر به معروف آشنا باشند.

حسینی با اشاره به اینکه فعالان این حوزه از رفتار رهبر معظم انقلاب با دختر و پسری در مراسم کوهنوردی الگو بگیرند، گفت: رهبر معظم انقلاب به مدت ۲۰ دقیقه با تشریح فواید کوه‌نوردی و پیاده‌روی توانستند، با تبدیل یک حرام مسلم به حلال شرعی، این دو جوان را به عقد هم در بیاورند.

وی تامین اقتصاد مردم را از دیگر وظایف حکومت اسلامی در کنار امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: حکومت اسلامی علاوه بر تامین امنیت، لازم است که معیشت و اقتصاد مردم را نیز تامین کند.

نماینده ولی فقیه در کاشان به فواید و مشکلات برگزاری جشنواره گل و گلاب در کاشان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه از این جشنواره حداکثر استفاده در معرفی مفاخر کاشان شود، یادآور شد: دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کاشان با استفاده از تمام توان خود در کنار تحقق رونق اقتصادی، لازم است به معرفی مفاخر ادبی، شعرا و بزرگان کاشان در این جشنواره بپردازند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در سال ۸۳ در جمع مردم کاشان، بیش از دو سوم سخنرانیشان را به معرفی مفاخر این شهر اختصاص دادند و این تاکیدی بر اهمیت و جایگاه این بزرگان است.

نماینده ولی فقیه در کاشان، با تاکید بر تهیه منشور امر به معروف و نهی از منکر برای تک تک مدیران ادارات، یادآور شد: ائمه جمعه، نیروهای نظامی، انتظامی و اجرایی برای سیاست‌گذاری در برپایی جشنواره‌ها لازم است نسبت به تهیه منشور امر به معروف و نهی از منکر متناسب با فرهنگ شهرها اقدام نمایند./حوزه نیوز

مدیر سایت
توسط: مدیر سایت 1401/01/25
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان