دیدار نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد با شهردار کاشان

دیدار نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد با شهردار کاشان

* آمادگی برای تعامل دو سویه با کاشان به منظور تحقق توسعه پایدار

نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد در دیدار با شهردار کاشان ضمن قدردانی از میهمان‌نوازی کاشانی‌ها، در خصوص حوزه مسئولیت خویش بیان کرد: این بخش سازمان ملل، بخشی عملیاتی و اجرایی است و ناظر بر اقدامات و فعالیت‌هاست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری کاشان، کلودیو پروویداس، شناخت نیازها و ضرورت‌ها را یکی از الزامات رفع آن دانست و بیان کرد: باید با تمرکز روی چند حوزه، چشم‌اندازی متناسب و عملیاتی برای تحقق آن ترسیم کرد.

وی، استفاده از تجربیات دیگر شهرهای جهان را یکی از نتایج این تعامل قلمداد و بیان کرد: می‌توان از روش‌ها و شیوه‌هایی که شهرهای دیگر در خصوص مسائل و بحران‌های مشابه انجام داده‌اند، به منظور مدیریت چالش‌ها بهره برد.

️پروویداس، نگاه ویژه به موضوعات مردم‌محور و محدود را برای عملیاتی شدن آن مهم ارزیابی و تأکید کرد: می‌توان توسعه را با حداقل تخریب محیط زیست و همچنین روش‌های عملیاتی جدید و کارآمد محقق کرد.

* پیوند تفکر مدرن با میراث اصیل در مدیریت شهری کاشان

شهردار کاشان نیز گفت: در حوزه‌های مختلف به ویژه در زمینه توسعه شهری به دنبال استفاده از تفکرات مدرن و جدید مبتنی بر ظرفیت‌های اصیل و تمدنی کاشان بزرگ هستیم.

حسن بخشنده امنیه، با اشاره به بهره مندی کاشان از آثار تاریخی متعدد و همچنین کارشناسان و متخصصان متعدد در این حوزه بیان کرد: می‌توان از این ظرفیت برای انتقال تجربیات به سایر شهرهای دنیا به منظور ایجاد بناهایی با این مختصات استفاده کرد و سازه‌هایی متناسب با هویت و اقلیم هر شهر ایجاد نمود.

* فرونشست زمین یک بحران جدی در منطقه کاشان است

️شهردار کاشان با بیان اینکه بحران آب و برداشت بی‌رویه منابع آبی موجب شکل‌گیری بحران جدی فرونشست زمین در منطقه کاشان شده است، افزود: این بحران در نواحی مجاور مناطق مسکونی بخش‌هایی از کاشان بزرگ در حال گسترش است و در آینده‌ای نزدیک به خطر مهم و اصلی در منطقه مبدل می‌شود.

حسن بخشنده امنیه، همچنین با اشاره به ایجاد لرزه‌های اخیر، دغدغه‌مندی مدیریت شهری کاشان برای آسیب دیدن آثار تاریخی متذکر شد و افزود: در این زمینه از تمام پیشنهادات و مشاوره‌های کارشناسی و تخصصی به منظور مدیریت و کنترل این بحران استفاده می‌کنیم.

* ضرورت تحول در شیوه بازیافت پسماندها در کاشان

️شهردار کاشان گفت: روزانه ۲۰۰ تن در شهرستان زباله تولید می‌شود که کمتر از ۱۰ درصد از آن در مبدأ تفکیک و ۳ تا ۵ درصد در مقصد به منظور بازیافت جداسازی می‌شود.

حسن بخشنده امنیه، با اشاره به اینکه از مواد آلی پسماندها، تولید کمپوست می‌شود، خاطرنشان کرد: ادامه شیوه موجود می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

️وی بر تحول در شیوه بازیافت تأکید و بیان کرد: به دنبال اجرای فرآیند جدیدی هستیم که بهره‌وری و مشکلات ناشی از روش کنونی بازیافت را مرتفع کند و در این زمینه از کمک‌های علمی و سرمایه‌گذاری استقبال می‌کنیم.

* نخستین گام در تحقق شهر هوشمند، ایجاد ارتباطات درون شهری ایمن است

شهردار کاشان عنوان کرد: برای انجام اقدامات جدی در حوزه شهر هوشمند، نیازمند مهیاسازی زیرساخت‌ها هستیم.

حسن بخشنده امنیه تأکید کرد: با ایجاد ارتباطات درون‌شهری ایمن و نیز فراهم کردن بستر مدیریت ارتباطات و داده‌های کلان شهری، باید نخستین گام را در این زمینه برداشت.

️وی اضافه کرد: این امر از یک سو نیازمند فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و از سوی دیگر مستلزم تأمین اعتبارات کلان در این حوزه است.

مدیر سایت
توسط: مدیر سایت 1401/01/21
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان