شناسایی ۲ مورد ابتلا به سرخک و سرخجه در کاشان

شناسایی ۲ مورد ابتلا به سرخک و سرخجه در کاشان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از شناسایی یک مورد ابتلا به سرخک و یک مورد ابتلا به سرخجه در کاشان خبر داد.

مهدی دلاوری با اشاره به شیوع سرخک در برخی از کشورهای همسایه اظهار داشت: متأسفانه در برخی از استان‌های کشورمان مواردی از سرخک شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه در کاشان نیز دو مورد ابتلاء به سرخک و سرخجه گزارش شده، ابراز داشت: یک مورد از این بیماران مبتلا به سرخک و دیگری هم مبتلا به سرخجه بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه سرخک یک بیماری ویروسی واگیردار است، تصریح کرد: با دو نوبت واکسن MMR در سنین ۱۲ و ۱۸ ماهگی می‌توان از ابتلاء به این بیماری پیشگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه تمامی شهروندان به خصوص اتباع خارجی برای تکمیل واکسیناسیون خود به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند، گفت: تمامی اتباع خارجی که در سن ۹ ماهگی تا ۳۰ سالگی هستند و به تازگی وارد کشور ایران شده‌اند، لازم است بدون در نظرگرفتن سابقه قبلی واکسیناسیون یک دز واکسن سرخک را دریافت کنند.

دلاوری تاکید کرد: لازم است چنانچه فردی دچار تب و همچنین تغییرات پوستی شد در اسرع وقت برای بررسی‌های بعدی و نمونه‌گیری به نزدیک‌ترین مرکز جامع سلامت محل سکونت خود مراجعه کند.

وی با اشاره به اینکه علائم بیماری سرخک در ابتدا به صورت سرفه، آب‌ریزش بینی، التهاب چشم و بالارفتن تب است، گفت: از روز سوم تا چهارم بیماری ضایعات پوستی خود را نشان می‌دهد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: علائم پوستی در روزهای ابتدایی به صورت دانه‌های قرمز مجزا از هم، در صورت و پس از آن در دست و پا ظاهر می‌شود./مهر

مدیر سایت
توسط: مدیر سایت 1401/01/18
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان