نجات جان ۳۹ نفر طی عملیات‌های آتش‌نشانان در اسفندماه ۱۴۰۰

نجات جان ۳۹ نفر طی عملیات‌های آتش‌نشانان در اسفندماه ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی شهرداری کاشان گفت: آتش‌نشانان این سازمان دراسفندماه سال گذشته در ۲۳۴ مورد آتش‌سوزی و حادثه در شهرستان حضور داشته و موفق به نجات ۳۹ نفر در جریان این عملیات‌ها شده‌اند.

به نقل از روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، محمدعلی پیراسته با اعلام اینکه مهمترین علل ۸۳ مورد حریق رخ داده در اسفندماه، اتصالی برق، عدم رعایت نکات ایمنی و بی‌احتیاطی در ایجاد حریق بوده، افزود: آتش‌نشانان در ۱۵۱ حادثه مختلف ازجمله تصادف، نجات افراد محبوس، رفع خطر حیوانات و... شركت و نسبت به امدادرسانی به شهروندان اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

پیراسته با اشاره به ۷۴۴۲ تماس با سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش‌نشانی کاشان اظهار کرد: درعملیات‌های اسفند ماه ۱۴۰۰ متاسفانه ۵ فوتی و ۳۸ مصدوم گزارش شده است.

وی اظهار کرد: در این مدت ۶۰ مورد بازدید و ۸۱ مورد دستورالعمل ایمنی جهت اماکن، ساختمان‌ها و مستحدثات شهری توسط کارشناسان بخش پیشگیری سازمان صورت گرفته است و کمیته علت‌یابی حوادث و حرائق سازمان نیز ۶ مورد گزارش علت‌یابی را صادر و کارشناسان مربوطه ۴۵ مورد نقشه ساختمان‌های بلندمرتبه شهری را بررسی و اصلاحات مربوطه اعمال گردیده است.

مدیرعامل سازمان در خاتمه گفت: در این مدت دوره‌های آموزش ایمنی عمومی و آتش‌نشانی برای ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان دوره دوم پایه‌های ابتدائی و ۲۸۰ نفر از پرسنل ادارات، نهادها وارگان‌های شهرستان به صورت تئوری وعملی برگزار شده است.

مدیر سایت
توسط: مدیر سایت 1401/01/09
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان