نشست مشترک مسؤولان براي کنترل گراني اجناس؛

 نشست مشترک مسؤولان براي کنترل گراني اجناس؛

فرماندار کاشان گفت: گرانی برخی کالاها در سطح شهرستان و تفاوت قیمت ها با سایر شهرستان ها باید ریشه یابی و حل شود.
به گزارش مردم سیلک و به نقل از روابط عمومی فرمانداری، علی اکبر مرتضایی در نشست بررسی علل افزایش قیمت کالاها که در دفتر دادستان تشکیل شد، اظهار داشت: نبود نظارت کافی از سوی ناظرین، جولان دلالان را در عرصه بازار کالاهای اساسی افزایش داده است که لازم است با هر تخلفی در این حوزه برخورد قاطع قضایی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: به منظور کنترل هر چه بهتر بازار میوه و تره بار و اجناس ضروری در چند نقطه از کاشان، بازار روز محلی ایجاد می شود که پس از معرفی مکان های مورد نظر از سوی شهرداری، فرمانداری در کمسیون ماده ۱۶، مجوز راه اندازی بازارها را با رعایت پروتکل های بهداشتی فورا صادر می نماید تا مردم در اسفندماه و ماه های آتی، هیچگونه دغدغه و نگرانی برای تامین کالای مورد نیاز خود نداشته باشند.
مرتضایی در ادامه از ایجاد گشت های مشترک بازرسی خبر داد و تصریح کرد: در گشت های مشترک با حضور قاضی سیار تعزیرات حکومتی، صدا و سیما، بازرسین اداره صنعت و معدن، شهرداری، نمایندگان دادستان و فرمانداری، نیروی انتظامی، بسیج و سپاه تشکیل می شود که محوریت این موضوع با اداره تعزیرات حکومتی خواهد بود.
رئیس کارگروه تنظیم بازار شهرستان اضافه کرد: گشت های مشترک بازرسی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و در صورت مشاهده تخلف بدون تذکر و در لحظه اقدام به صدور حکم قضایی و اعمال قانون مبادرت خواهند کرد.
فرماندار بیان داشت: با مشارکت بازرسین، کنترل و نظارت بر میدان میوه و تره بار تشدید می شود و هرگونه ورود و خروج کالا بدون فاکتور رسمی فروش ممنوع خواهد بود.
مرتضایی تشکیل کمیته نرخ گذاری هفتگی بازار میوه را یکی از موضوعات مهم یاد کرد و اظهارداشت: برای نظارت دقیق بر نحوه نرخ گذاری در بازار میوه کمیته نرخ گذاری تشکیل و پس تعیین قیمت ها، نرخ ها هفتگی به مردم اطلاع رسانی می شود.
وی یکی از مهمترین مسائل در کاهش قیمت ها را حذف واسطه ها و دلالان دانست و تصریح کرد: برخی از کالاها از جمله میوه و تره بار پس از چندین واسطه به مردم می رسد که همین امر موجب افزایش قیمت ها می شود که در صورت نظارت بیشتر و حذف واسطه ها قیمت ها با کاهش بیشتری مواجه می گردد.
مرتضایی در ادامه خاطرنشان کرد: درج قیمت، ارائه فاکتور خرید رسمی و صدور فاکتور فروش، مسائل بهداشتی و احتکار کالاها از جمله مباحث مهم برای جلوگیری از فساد است که در گشت های بازرسی مورد بررسی قرار می گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب کاشان نیز در ادامه این نشست گفت: مردم یکی از ملاک های لیاقت مسؤولین را در قیمت اجناس می دانند و عمل به ملاک رضایت مردم فاکتور بسیار مهمی است.
روح اله دهقانی افزود: کم کاری و اهمال در نظارت از سوی برخی از دستگاه ها، اعتماد مردم به نظام را مخدوش می سازد. 
وی در خصوص اجرای قاطع حکم قضایی در رفع تصرف از اراضی کشاورزی بیان داشت: تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در ناجی آباد موجب کاهش قیمت زمین در کاشان شد که اقدام قاطع در زمینه کنترل و نظارت بر قیمت و توزیع کالاها نیز می تواند موجب کاهش نرخ ها گردد.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری نیز در این نشست گفت: یکی از عوامل بازدارنده از افزایش بدون ضابطه قیمت، بازرسی و نظارت مستمر است.
مسعود خاندایی افزود: افزایش بازارهای روز و خرده فروشی در کنار کنترل و نظارت بر کاهش قیمت موثر است.
 

توسط: 1399/12/03
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان