برخورد قاطع با متخلفین قطع درختان به عنوان جرم مشهود

برخورد قاطع با متخلفین قطع درختان به عنوان جرم مشهود

دادستان کاشان در نشست کمیته انفال شهرستان به میزبانی بخشداری برزک گفت: نیروی انتظامی در صورت مشاهده قطع درخت بدون اخذ مجوز قانونی می تواند تحت عنوان جرم مشهود با متخلفان مستقیما برخورد نماید.
به گزارش مردم سیلک، روح اله دهقانی در این نشست که جمعی از روسای ادارات، دستگاه های دولتی و خدمات رسان و انتظامی شهرستان کاشان نیز حضور داشتند با تاکید بر اهمیت موضوع حفظ و صیانت از محیط زیست و اراضی ملی، لزوم استفاده از ظرفیت های تاکنون مغفولِ مردمی و سمن ها را یادآور شد و ضمن ابراز تاسف از قطع درختان در منطقه برزک گفت: در خصوص حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان لزوم پیشگیری و توجیه افراد چوب بر، با فراخوانی توسط نیروی انتظامی جنبه پیشگیرانه خواهد داشت.
وی افزود: پلاک کوبی درختان توسط شهرداری برزک باید در دستور کار قرار گیرد چون این امر باعث حفظ هر چه بیشتر درختان این منطقه خواهد شد. دادستان کاشان با تاکید و به خطاب به فرماندهی انتظامی بخش برزک مبنی بر برخورد با عاملین قطع درختان بدون اخذ مجوز قانونی تحت عنوان جرم مشهود یادآور شد: در خصوص قطع درختان دستوراتی را به نیروی انتظامی داده ایم تا به صورت قاطع با این گونه اقدامات مقابله نمایند چرا که قانون، مجازت های مشخص و برخوردهای جدی را برای افرادی که عالما یا عامدا نسبت به قطع درختان اقدام می نمایند در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: حتی در صورتی که قطع درخت از طرف مالکین به نحوی باشد که باغی را از بین ببرد و از زمین آن به صورت تفکیک و خانه‌سازی استفاده‌ کند حتی امکان ضبط کل زمین نیز پیش بینی شده است.
دهقانی با اشاره به اتفاق غم انگیز قطع درخت ۲۰۰ ساله حوالی پارک خوید و مشاهده چندمین بارِ چنین اتفاقاتی به ویژه در بخش برزک گفت: با متخلف برخورد شده و پرونده وی در مرجع قضایی در حال رسیدگی است و ظرف چند روز آتی این پرونده با صدور کیفرخواست برای صدور رای نهایی به دادگاه ارسال خواهد شد تا متناسب با جرم وی مجازات تعیین شود و این در حالی است که متهم جهت جبران اشتباه خود نیز متعهد شده است تا چند ده نهال در محدوده درخت بریده شده بکارد.
به گفته‌ی دادستان، یکی از موارد مهم در پیشگیری از عدم تکرار چنین مواردی فرهنگ سازی و بهره گیری از ظرفیت سمن های مردم نهاد و آموزش و توجیه مردم جهت حفظ و اهمیت درختان است تا زمینه پیشگیری از بروز حوادث مشابه فراهم شود هر چند در کنار آموزش و فرهنگ سازی نیاز است تا دستگاه های مربوطه نیز به صورت جدی نظارت کافی داشته باشند. دهقانی همچنین در خصوص تصرف اراضی و ساخت و ساز های غیر مجاز دستور داد نباید هیچ گونه خدماتی حتی به صورت غیر دائم به متخلفین و متصرفین داده شود چرا که ارائه این خدمات زمینه افزایش ساخت و ساز و غیر مجاز را فراهم می کند.

توسط: 1399/12/03
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان