امام جمعه کاشان: برخی کشورهای اروپایی مشتری واکسن کرونایی ایرانی هستند

امام جمعه کاشان: برخی کشورهای اروپایی مشتری واکسن کرونایی ایرانی هستند

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن اشاره به خرید واکسن روسی توسط ایران گفت: برخی اقدامات در مورد خرید واکسن روسی بی‌اساس و جنبه سیاسی دارد. به گزارش مردم سیلک و به نقل از تسنیم، آیت‌اله عباسعلی سلیمانی ضمن اشاره به بحث‌های اخیر کشور در مورد واکسن کرونا اظهار داشت: بحث واکسن امروز جزء مباحث داغ جامعه است در حالی که برای بالا بردن ضریب سلامت شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد عدم خرید واکسن از کشورهای آمریکا و انگلیس افزود: کشور و در رأس آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برای خرید واکسن کرونا از شرکت‌های معتبر با توجه به درنظرگرفتن فرمایشات رهبر معظم انقلاب اقدام کردند.
نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه سابقه نشان داده است که کشورهای اروپایی و آمریکایی قابل اعتماد نیستند، ابراز داشت: اوایل پیدایش کرونا اعلام کردند که کرونا پدیده سیاسی است و رئیس جمهور پیشین آمریکا مدت‌ها برای تحت تأثیر قرار دادن این ویروس منحوس آن را ویروس چینی خطاب می‌کرد.
وی ضمن اشاره به ورود کشور به ساخت واکسن کرونا و موفقیت ایران برای تولید این واکسن گفت: برخی کشورهای اروپایی مشتری واکسن کرونایی ایرانی هستند و از این رو دو نوع حرکت قرار دارد؛ اول اینکه بازار را برای مصرف کالای دیگر باز بگذاریم و دومین اقدام آن است که در شرایط فعلی بنا به ضرورت واکسن کرونا تهیه و اقدامات در راستای واکسن کرونای ایرانی نیز انجام شود.
سلیمانی با بیان اینکه پنج الی شش کشور واکسن کرونای روسی را خرید و مصرف کردند، تصریح کرد: تجربه نشان داد این واکسن مؤثر است و از سوی دیگر شش میلیون نفر از شهروندان روسی از این واکسن استفاده کردند و بر همین اساس واکسن کرونای روسی از حالت آزمایشی خارج شده است.
وی با بیان اینکه هنوز اعتمادی به واکسن کرونای آمریکایی ایجاد نشده است، تأکید کرد: ملت آمریکا همچنان تلفات می‌دهد و بالاترین رقم تلفات ناشی از ویروس کرونا در بالاترین رقم در جهان قرار دارد و بر همین اساس برخی از اقدامات صورت گرفته در زمینه خرید واکسن کرونا بی‌اساس و جنبه سیاسی دارد.

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1399/11/21
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان