در آستانه یک سالگی خبر بازداشت آقای مدیر؛ طاقتم تاب شد و از تو نیامد خبری!

در آستانه یک سالگی خبر بازداشت آقای مدیر؛ طاقتم تاب شد و از تو نیامد خبری!

 اطلاع رسانی های به موقع و تعامل مداوم روابط عمومی دادگستری، رسانه ها را شرمندۀ خود کرده است. حتما این شیوۀ همکاری بایستی سرلوحۀ کار دیگر ادارات و سازمان های کاشان و حومه نیز قرار گیرد!
به عنوان مثال، همان طور که مستحضر هستید، بازداشت یکی از مدیران دستگاه های اجرایی کاشان به اتهام مالی در سال گذشته خبرساز شد.
از آن موقع تاکنون، تنها «دو خط خبر» از سوی مسؤولان محترم در این مورد منتشر شده است:
یکی متعلق به آقای مرتضایی فرماندار کاشان است که در بهمن ماه پارسال ضمن تأیید خبر مذکور، زحمت اطلاع رسانی های بعدی را به مراجع قضایی محوّل کرد؛ و دیگری، متعلق به آقای دهقانی دادستان کاشان می باشد که در تیرماه سال جاری اعلام نمود کیفرخواست آن صادر و پرونده به دادگاه ارسال شده است.
البته به نوعی می توان گفت که در واکنش به موضوع بازداشت، در وهلۀ اول و ابتدای به ساکن، تا مدت ها کسی سخنی نگفته بود. در حقیقت، آن «دو خط خبر» هم در قالب پاسخی به پرسش های خبرنگاران به دست آمد.
لازم به یادآوری می باشد که «قانون آیین دادرسی کیفری» با رعایت شرایطی، انتشار جریان رسیدگی را در رسانه ها بدون اشکال دانسته است. در این خصوص، ماده 353 این قانون بیان می دارد: «انتشار جریان رسیدگی و گزارش پرونده که متضمن بیان مشخصات شاکی و متهم و هویت فردی یا موقعیت اداری و اجتماعی آنان نباشد، در رسانه ها مجاز است...».
بدیهی است، اطلاع رسانی صحیح، علاوه بر اینکه از بروز شایعه جلوگیری می کند، جلوه ای از اهمیت دادن به افکار عمومی نیز می باشد و منافاتی هم با آبروی افراد ندارد.
و اما نکته پایانی: همانطور که برخی از روابط عمومی ادارات در اخبار ارسالی خود به دفتر رسانه ها انتظار دارند که مثلا اخبار دستگیری فلان شکارچی و قاچاقچی بدون کم و کاست منتشر شود، خوب است در مابقی موضوعات نیز به شیوۀ خود پایبند باشند و در ارسال اخبار، تبعیض و گزینش قائل نشوند.
 

علی جاویدپنا
توسط: علی جاویدپنا 1399/11/04
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان