مطالبه مردم از فرماندار کاشان؛ با مدیران ناکارآمد قاطعانه برخورد کنید

مطالبه مردم از فرماندار کاشان؛  با مدیران ناکارآمد قاطعانه برخورد کنید

کم کاری و ناکارآمدی مدیران شهرستان کاشان به جایی رسیده است که  فرماندار نیز مجبور به واکنش می شود. متاسفانه باید گفت با تصدی گری مدیران ضعیف در ادارات کاشان و نداشتن عملکرد مناسب اعتماد نسبت به سیستم اداری شهرستان تا سطح قابل توجهی کاهش یافته است.
تا جایی که فرماندار به عنوان عالی ترین مقام اجرایی شهرستان نیز زبان به گلایه گشوده و عامل اصلی حل نشدن مشکلات مردم را وجود چنین مدیرانی می دانند که حتی به حضور در جلسات و عمل به مصوبات شهرستان نیز تعهدی ندارند.
»ماجرا از جایی شروع می شود که چند ماه پیش آقای مرتضایی فرماندار کاشان، ضمن گلایه از مدیران شهرستان درخواست می کند، در جلسات آمار دقیق به همراه داشته باشند. اما ماجرا به این جا ختم نمی شود و فرماندار گلایه مندی خود را با زبانی تندتر مطرح نموده و از آنان می خواهد در جلسات حضور داشته و به مصوبات عمل کنند. 
»کنش ها و واکنش های بعد از آن سوالاتی در ذهن افکار عمومی به وجود آورده است که لازم می باشد فرماندار محترم کاشان به آن پاسخ گوید. 
ابتدا آنکه چگونه ایشان با توجه به اختیارت قانونی خود به جای برخورد با چنین مدیرانی صرفاً به توصیه های ارشادی اکتفا کند. انتقاد دیگر به سیستم اداری فرمانداری به طور خاص و ادارات کاشان به طور عام می باشد، که چگونه تا این حد ناهماهنگ عمل نموده و قبل از برگزاری جلسات هماهنگی لازم را با دستگاه اجرای مربوطه نداشته اند. آنچه مشهود است، آشفتگی مدیریتی در شهرستان کاشان است که تاحدودی متاثر از شرایط مدیریتی کشور می باشد، چراکه مشابه اینگونه ناهماهنگی ها در سیستم اجرای کلان کشور نیز مشاهده می شود. 
»در اوضاع کنونی جامعه مشکل مردم به ویژه نسل جوان حضور داشتن یا نداشتن مدیران در جلسات نیست، بلکه صحبت از ناکارآمدی آنهاست که چنین شرایطی را در جامعه به وجود آورده اند. چنین رویکردی طی سال های گذشته نه تنها نتوانسته نیاز های اساسی 144 هزار جوان کاشانی را مرتفع کند، بلکه مشکلات بیشتری به جامعه تحمیل کرده است. مشکلاتی همچون مسکن، اشتغال و ازدواج جوانان که دیگر رنگ و بوی بحران اجتماعی به خود گرفته است.
»همیشه تصور بر آن بوده که فرمانداران طبق قانون بالاترین مقام اجرایی شهرستان بوده و مدیران باید از ایشان تبعیت کنند، نمی دانم چه رخ داده است که برخی مدیران نه تنها در جلسات شما حضور ندارند بلکه الزامی به اجرای مصوبات در خود نمی بینند. 
چرا جنابعالی به جای گلایه برابر قانون و اختیارات فرمانداران با متخلفین برخورد نمی کنید، تا بیش از این حقوق مردم ضایع نگردد. مردمی که با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و در حداقل های معیشت خود  مانده اند. پس دیگر داغ دل مردم را بیشتر نکنید و اختلافات را هر چه سریع تر بین خود حل نمائید.
»آقای مرتضایی، باید عرض کنم اینکه امام راحل (ره) خطاب به مسئولین می فرمایند مردم ولی نعمت ما هستند، بیان گر این است که در نظام جمهوری اسلامی مردم اساسی ترین نقش را ایفا کرده و  مسئولین  باید خود را خادم مردم بدانند و تمام تلاش خود را به کار گیرند تا خواسته ها و نیازهای مردم را مرتفع کنند، نه آنکه با یک ناهماهنگی ساده پیگیری مشکلات مردم به ویژه نسل جوان را به تعویق بیاندازید.  
»آقای فرماندار چند ماهی تاپایان کار دولت باقی نمانده است، گویا سایه انتخابات بر سر مدیران سنگینی می کند که نمود آن را می توان در فاصله گیری مسئولین از مردم  و عدم حضور در جلسات مشاهده کرد.
حال آنکه جنابعالی در نشست خبری با حضور خبرنگاران از دل نگرانی خود از احتمال کاهش مشارکت مردم در انتخابات آینده می زنید. پس تعلل برای چیست؟ با چابک سازی بدنه مدیریتی شهرستان، امید و اعتماد را به جامعه باز گردانید. که البته جای خوشحالی می باشد که به کلیه دستگاه های اجرایی و مسئول دستور داده اید تا با رسانه ها در جهت آگاه سازی مردم همکاری داشته و پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشند. لذا انتظار می رود دستگاه های اجرایی شهرستان تمکین نموده و از دادن آمار و اطلاعات امتناع نکنند.
»جناب دکتر مرتضایی، در پایان امید داریم که رسانه ای کردن اختلافات مسئولین شهرستان صرفا از روی خیرخواهی بوده و جنبه فرار از انتقاد از سوی شما نداشته است، چرا که متاسفانه در جامعه کنونی شاهد آن هستیم، برخی مسئولین برای فرار از انتقاد دست به خود انتقادی می زنند و یا با متهم کردن زیر دستان، دیگران را مقصر جلوه می دهند تا بدین وسیله از مظان اتهام مصون بمانند. 
البته گویا رویه نادرستی در سیستم مدیریتی شهرستان به وجود آمده که برخی مدیران خود را ملزم به پاسخگویی به فرمانداری نمی دانند و صرفا با مدیران بالادستی حوزه خود تعامل دارند که این گونه رفتارها حتی در دوره های گذشته نیز مشاهده شده است که نمونه آن را می توان نامه شدید الحن مومنیان فرماندار سابق کاشان به رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نام برد.

مهدی وطن خواه برزکی
توسط: مهدی وطن خواه برزکی 1399/11/04
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان