در سکوت کامل خبری؛ موزه ای که سکونتگاه اتباع افغانستانی شد!

در سکوت کامل خبری؛ موزه ای که سکونتگاه اتباع افغانستانی شد!

موزه آموزش و پرورش کاشان در سال95 همزمان با یکصدمین سالگرد تأسیس آموزش و پرورش این شهرستان راه اندازی شد. اما از سال98 تاکنون در سکوت کامل خبری تعطیل گردیده و در حال حاضر اتباع افغانستانی در آن ساکن هستند.
این موزه، جنب امامزاده طاهر و منصور واقع گشته و به روایتی، منزل قدیمی مرحوم جواد کتابچی بوده که به مدیریت آموزش و پرورش کاشان اهداء شده است.
این مکان، چهار سال پیش با حضور محمد حسن قائدیها مدیرکل آموزش و پرورش استان و محمود خدمتی رئیس وقت اداره آموزش و پرورش کاشان افتتاح گردید. اما گفته شده مخالفت مدیریت جدید، منجر به توقف فعالیت آن شده است.
موزه مذکور شامل: اسناد، تصاویر، وسایل کمک آموزشی و اداری، کلاس درس قدیم و مکتبخانه بود که تاکنون بسیاری از دانش آموزان از آنجا بازدید کرده اند و قرار بوده مکانی برای درس تاریخ بچه ها باشد.
بدیهی است تعطیلی چنین موزه ای حکایت از بی برنامگی مدیریت آموزش و پرورش کاشان دارد. اینگونه تصمیمات مقطعی و نظرات سلیقه ای باعث اتلاف وقت و انرژی می شوند و سرمایه های انبوهی را جهت آماده سازی و برچیدن وسایل از بین می برند.
امیدواریم مسئولان مربوطه، توضیح قانع کننده و دلیل موجهی برای این کار داشته باشند.
 

علی جاویدپناه
توسط: علی جاویدپناه 1399/08/05
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان