رسانه، انتقاد و رويکرد امام جمعه جديد

رسانه، انتقاد و رويکرد امام جمعه جديد

بررسي سخنان امام جمعه جديد کاشان در يکماهه گذشته راجع به «گفتمان»، «تضارب آراء» و «مطالبه گري» حاوي نکاتي است که مي توان آن را اميدبخش تصور کرد.
آيت اله سليماني در ديدار با برخي از خبرنگاران به ماندگاري رسانه هاي مکتوب اشاره کرده و رسانه هاي ديداري و شنيداري را مقطعي دانسته است.
اگرچه رسانه ها از هر نوعي که باشند، جايگاه خاص خود را دارند، اما اين موضوع نشان مي دهد که امام جمعه جديد (شايد بنا به مقتضاي سن) با رسانه هاي مکتوب اُنس بيشتري دارد.
ايشان در ديداري ديگر، از ضرورت نقد رسانه اي نيز سخن به ميان آورده و گفته است: «از من شروع کنيد تا آسيبي به شما نرسد».
به هرحال مايه بسي خشنودي است در دوراني که بعضي از بزرگان تحمل کوچکترين نقد ناصحانه را ندارند، آقاي سليماني انتقاد از خود را مجاز مي شمارد. هرچند انتقاد کردن از اين منصب حق مسلّم مطبوعات بوده و هست، اما نويسندگان و خبرنگاران به خاطر يکسري ملاحظات و ضوابط نانوشته سال هاست به اين حوزه وارد نمي شوند و اين مسأله مسکوت مانده است. اميدواريم در عمل نيز شاهد استقبال امام جمعه محترم و سعة صدر اطرافيان باشيم.
مطلب ديگري که شايد بي ارتباط با موضوع فوق نباشد اين است که؛
به تازگي مشاهده شده آرشيو سخنراني ها و تصاوير مربوط به آيت اله نمازي از سايت دفتر امام جمعه کاشان حذف گرديده است.
اين مسأله علاوه بر اينکه ظاهر خوبي ندارد، دستيابي به مجموعه اي کامل و جامع از نشست هاي امام جمعه سابق را نيز با مشکل مواجه مي نمايد و پژوهشگران را براي تحليل و نقد عملکرد آن جناب در سايت هاي اينترنتي سرگردان مي کند. هنوز راجع به علت آن توضيحي داده نشده است. خوب است پرسيده شود آيا اين کار، يک روش سازماني بوده يا به طور سهوي انجام شده است؟!
 

علی جاوید پناه
توسط: علی جاوید پناه 1399/07/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان