به مناسبت روز پزشک  / گپ و گفتی با رئیس درمانگاه بوعلی 

به مناسبت روز پزشک  / گپ و گفتی با رئیس درمانگاه بوعلی 

مسعود قرائتی/ اول شهریورماه در تقویم کشوری به نام روز پزشک نامگذاری شده است. به همین مناسبت بر آن شدیم تا سری به درمانگاه بوعلی بزنیم و گپ و گفتی با مدیر تنها درمانگاه تامین اجتماعی کاشان که در اولین جبهه خدمت رسانی به بیماران آن هم به صورت رایگان می باشد، داشته باشیم. 
این دیدار که مقارن با عید غدیر گشته را به فال نیک گرفته، پای صحبت‌های آقای دکتر سید میثم سیادت، مدیر پر حوصله و مهربان این درمانگاه می نشینیم تا با کم و کیف خدمات این مرکز درمانی آشنا شویم.
دکتر سیادت می‌گوید تعداد بیماران درمانگاه بوعلی روزانه ۷۰ تا ۸۰ بیمار و در روزهای شلوغ تا ۹۰ نفر می‌رسد. کثرت مراجعات، خود عاملی است که می‌تواند معضلاتی را به وجود آورد. اما ما با تلفنی کردن نوبت ها کارها را ساماندهی کرده ایم. قبلاً این کار با ۸ خط انجام می‌شد و اکنون با سیستم اینترنتی «اE1» قادریم تا با ۳۰ خط به متقاضیان نوبت دهی کنیم. 
وی اضافه می‌کند: خدمات پاراکلینیکی از قبیل آزمایش،رادیولوژی،سونوگرافی،ماموگرافی، فیزیوتراپی و انواع عکس های دندان، دیگر خدمات ما را تشکیل می‌دهند. 
نکته قابل تامل اینکه حقوق و مزایای پزشکان و دیگر متخصصان و پرسنل این مرکز نسبت به مشابه بیرون از اینجا از سطح نازل تری برخوردار است. در حالی که این پرسنل شریف با دقت و عطوفت بیشتری  به کار درمان مشغولند. 
رئیس درمانگاه بوعلی در  پاسخ به این سوال که مهم ترین چالش پیش روی این مرکز چیست می‌گوید: مراجعات زیاد، اصرار به تجویز دارو و اصرار زیاد به آزمایش، مهمترین چالش‌های پیش رو را تشکیل می‌دهند. 
اما ما دستورالعمل‌های خودمان راداریم. سیستم تلفن اینترنت ما فواصل آزمایش و ویزیت را حفظ می‌کند. درخواست های نابجای بیمار و عدم آشنایی مردم با قیمت‌های دارو وجود دارد در حالی که ما داروی رایگان می‌دهیم و بیمارانی داریم که به طور ماهیانه داروهایشان تجویز می شود. در عین حال ما باید از حق و حقوق بیمه پردازان هم صیانت کنیم. 
دکتر سیادت در پایان یادآور می شود: هدف ما این است که ویزیت و تجویز دارو کاملا علمی اجرا شود و این چیزی است که مردم نمی‌پذیرند. 
نکته اینکه درمانگاه بوعلی علاوه برکار درمان، یک دیوان داوری نیز هست. در اینجا پزشک معتمد(دکتر حسن دارچینی) فی مابین حق و حقوق بیمه شدگان بیمار و یا مصدوم با کارفرما و اداره کار حکمیت می نماید. مرجع بالاتر این مجموعه کمیسیون پزشکی متشکل از چندین پزشک معتمدمی باشد.
گفتنی است؛ کاشان رتبه دوم کشور را از لحاظ مصرف دارو دارد.

مسعود قرائتی
توسط: مسعود قرائتی 1398/06/04
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان