کاهش ۵۸ درصدی حوادث ناشی از تصادفات و سرنگونی خودرو

کاهش ۵۸ درصدی حوادث ناشی از تصادفات و سرنگونی خودرو

مدير عامل سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري کاشان گفت: دراولین ماه سال جاری ۲۲۵ حادثه در کاشان به وقوع پیوسته که تیم های عملیاتی امدادنجات سازمان با اعلام از ستادفرماندهی در آن حوادث حضور فعال داشته اند.

محمد مسعود چایچی ضمن اعلام کاهش زمان  رسیدن به محل حادثه به مدت ۶ثانیه در فروردین۹۸ نسبت به سال قبل اظهار داشت: قابل توجه ترین اعزام های پرسنل جهت عملیات های آب افتادگی و آب کشی با توجه به بارندگی های ماه گذشته و رفع خطر محبوسی شهروندان در منازل و خودرو هایشان بوده است.

چایچی افزود: می توان به کاهش قابل توجه ۸۰ درصدی حوادث ناشی از نشت گاز،۶۷ درصدی حوادث سقوط و محبوسی در چاه و گودال،۳۰درصدی محبوسی و سقوط درآسانسور و از بالابر و افزایش ۱۸ برابری حوادث ناشی از سیلاب و آب افتادگی در فروردین ۹۸ اشاره کرد.

وی افزود:باتوجه به کاهش ۵۸ درصدی مصدومین در عملیات آتش نشانان در ماه مذکور ، ۱۱مورد صدمه دیده، بدون فوتی به ثبت رسیده است و ۸۷ مورد از هموطنان نیزتوسط آتش نشانان نجات پیداکرده اند.

وی درآخر خاطر نشان کرد نوع حوادث پوشش داده شده شامل :سقوط در چاه، سقوط از ارتفاع، سیل و آب افتادگی،نقص فنی در سیستم برقی آسانسور، نجات شخص در اثر تصادف و واژگونی خودرو ، بازنمودن درب منزل (محبوسی) وخودرو ، رفع خطر جانوران گزنده و موذی ( مار وعقرب)، رهاسازی حیوانات خانگی  (سگ وگربه)، نجات شخص ، رهاسازی اعضای بدن، نشست زمین ، غرق شدگی و ریزش آوار بوده است.

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1398/02/15
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان