قمار شهرداری بر روی بزرگترین پروژه ترافیکی شهر

قمار شهرداری بر روی بزرگترین پروژه ترافیکی شهر

مردم سیلک / طی چند ماه گذشته بی گمان مهمترين رویداد شهر، آغاز فعالیت عمرانی شهرداری کاشان به منظور احداث زیرگذر معمار - ولیعصر - منتظری و حواشی پیرامون این پروژه بود. انتقادات مطرح شده از این طرح که از همان روز های اول و با تخریب آبنمای میدان ولیعصر و جابجایی درختان مسیر،  شروع شد حاکی از آن بود که اختلاف نظر عمیق دو طیف اقلیت و اکثریت شورا بیش تر از تصورات اولیه است.
توجیه فنی و کارشناسی طرح و نقش واقعی آن در کاهش ترافیک، ضرورت اولویت سنجی در تصویب این طرح در کنار سایر فعالیت های عمرانی مورد نیاز و یا تکمیل پروژه های نیمه تمام به جای آن، هزینه اجرای طرح و محل تامین منابع آن، مدت زمان اجرا، فرآیند انتخاب پیمانکار، تشکیک در اخذ مجوز از شورا، از جمله انتقادات و ابهامات پیرامون این طرح بود که به محل مناقشه ی موافقان و مخالفان این پروژه در رسانه های رسمی و فضای مجازی شده بود.  
اما در وراي همه مجادلات اخیر به نظر می رسد متاسفانه سرنوشت این طرح مثل سایر امور این کشور، به کشمکش های سیاسی گره خورده است.  پس از انتخاب پر حرف و حدیث ابریشمی راد به عنوان شهردار و ایجاد شکاف در ائتلاف اکثریت شورا، اصولگرايان عضو شورا همچنان در حال بهره برداری مناسب از این موضوع هستند. در این میان توپخانه طیف اقلیت بیشتر جناح اصلاح طلبان ائتلاف را نشانه رفته و از بی تفاوتی و سکوت جریان منتسب میانه روها استفاده نموده و با تاکتیک های موثر رسانه ای در حال کوبیدن شهرداری هستند. 
از مهمترین شیوه های انتقادی و تخریبی اصولگرايان مقایسه حجم فعالیت های عمرانی شهرداری در زمان ناظم رضوی و تعطیلی و رکود شدید حاکم بر اینگونه فعالیت ها در دوره ابریشمی راد است. 
طیف اکثریت شورا که از ابزار بزرگنمایی بدهی های شهرداری برای پیروزی در انتخابات و تغییر ناظم رضوی بهره برداری کافی نموده بود حال در برابر انتقادات اقلیت شورا در موضع دفاعی قرار گرفته است. از اینرو شهرداری به منظور چاره اندیشی و تغییر تاکتیک بدنبال تمسک به ابزاری بود تا بتواند در قیاس با عملکرد شهردار قبلی به اصطلاح قافیه را نبازد.  از اینرو شهرداری شروع به اجرای پروژه های کوچک در سطح گسترده در شهر کرد تا همچنان در ذهن مردم شهر تبدیل به یک کارگاه عمرانی شده باشد و در همین راستا تبلیغات فراوانی نیز انجام داد. اما این اقدام کافی نبود به نظر می بایست یک پروژه بزرگ نیز چاشنی این اقدامات می شد. از اینرو اجرای طرح زیرگذر در دستور کار شهرداری قرار گرفت. 
به نظر می رسد شهردار جوان و حامیانش در شورا با انجام این پروژه دست به ریسک بزرگی زده اند که به نوعی حیثیت و اعتبار شغلی ابریشمی راد و سرنوشت سیاسی حامیان و مشاورانش در شورا و شهرداری در گروی اجرای به موقع این پروژه است. در واقع میتوان گفت اعضای منتسب به طیف اصلاح طلب کاشان با چنین اقدامی دست به قمار سیاسی زده اند. 
بدین شکل که یا در پایان این رقابت و با اتمام این پروژه قبل از موعد انتخابات بعدی شوراها و تأثیر زیاد آن بر میزان رضایت افکار عمومی، امیدوار خواهند بود تا در آن انتخابات نیز اکثریت را بدست آورند و یا در صورت شکست این طرح به دست خود بهانه بزرگی بر دیگر بهانه های مخالفان برای انتقاد از خود به جان خریده و شکست سختی را در کارزار انتخابات تجربه خواهند کرد.
باید منتظر نشست و دید که آیا این طرح نیز مثل سایر موضوعات مشابه در این شهر قربانی اختلافات سیاسی خواهد شد و یا اینکه فارغ از هرگونه بهره برداری سیاسی با اجرای موفقیت آمیز گره ای از مشکلات شهر باز خواهد شد.
 

مردم سیلک
توسط: مردم سیلک 1397/11/23
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان