بالغ بر 100 هزار نفر از مردم کاشان «کارت ملی هوشمند» ندارند

بالغ بر 100 هزار نفر از مردم کاشان «کارت ملی هوشمند» ندارند

علی مستوری در گفتگو با خبرنگار مردم سیلک اظهار داشت: طبق آمار سال 95 جمعیت کاشان 364 هزار نفر بوده که از این تعداد، افراد بالای پانزده سال باید نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند که 142هزار و 909 نفر مرد و  139هزار و 939 نفر زن می باشند.
رئیس اداره ثبت احوال کاشان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح از سال 94 آغاز گردیده که تا به حال بیش از 177هزار نفر درخواست داده اند که از این میان، 151 هزار عدد کارت تحویل داده شده است و بیش از 3400 عدد هم آماده تحویل و 23 هزارتای دیگر نیز آماده چاپ است.
علی مستوری تصریح کرد: با احتساب جمعیت شهرستان و افراد واجد شرایط و همچنین کسانی که کارت گرفته اند مشخص می شود هنوز حدود 106 هزار نفر از مردم کاشان برای کارت ملی هوشمند ثبت نام نکرده اند.
وی با اشاره به اینکه در آینده ای نزدیک دو ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند توسط اداره پست و دفاتر پیشخوان راه اندازی خواهد شد گفت: اداره های بزرگ برای کارمندانش یا اداره بهزیستی برای افراد تحت پوشش خود یا بیمارستان بهشتی یا کارگرنژاد برای بیماران خود یا اهالی یک روستا که امکان مراجعه و ثبت نام ندارند می توانند به ما اعلام کنند تا ایستگاه سیار برای مدتی در آنجا مستقر شود و کارهای لازم را برای ایشان انجام دهد.
رئیس اداره ثبت احوال کاشان تأکید کرد: شهروندان تا پایان سال مهلت دارند با مراجعه به سایت www.ncr.irیا اداره پست یا یکی از دفاتر پیشخوانِ مجاز، نسبت به ثبت نام این طرح اقدام نمایند، درغیراینصورت برای انجام کارهای اداری و بانکی با محدودیت مواجه خواهند شد.
 

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1397/11/07
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان