معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی آبفای کاشان اعلام کرد:دستاوردهای هفته‌ی پژوهش در شرکت آب و فاضلاب کاشان 

معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی آبفای کاشان اعلام کرد:دستاوردهای هفته‌ی پژوهش در شرکت آب و فاضلاب کاشان 

معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی شرکت آبفای کاشان دستاوردهای هفته‌ی پژوهش در این شرکت را تشریح کرد و گفت: هفته‌ی پژوهش فرصت مغتنمی است تا کارنامه‌ی پژوهشی شرکت را مرور کرده؛ نقاط ضعف را شناسایی نموده و برطرف کنیم و نقاط قوت را ارتقاء بخشیم.

مهندس علی‌اکبر قانع گفت: شایسته است پژوهش‌های علمی و دانشگاهی برای برطرف کردن نیازهای اساسی صنعت تعریف و عملیاتی گردد. در این راستا استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی ضروری و با اهمیت است.

وی به بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای ارتباط صنعت و دانشگاه پرداخت و گفت: صنعت برای توسعه‌ و ارتقای خود؛ ریسک استفاده‌ از ظرفیت‌های دانشگاه  و ایده‌های نو را نپذیرفته است. بخشی از این آسیب ناشی از بافت سنتی صنعت است. صنعت کمتر ریسک می‌کند تا از دستاورده‌های تحقیق و پژوهش بهرمند گردد. اضافه بر این بی‌اعتمادی از دیگر دلایل چالش صنعت و دانشگاه است. از طرفی دیگر صنعت احاطه کامل به ظرفیت‌های علمی، تحقیقی و پژوهشی دانشگاه ندارد. 

مهندس علی‌اکبر قانع افزود: از سوی دیگر؛ دانشگاه با وجود تعدد رشته‌های مختلف به خوبی نتوانسته است نیازها و مشکلات صنعت را شناسایی کرده و راهکار‌ های برون‌رفت و تأمین آن را ارائه کند. بحث‌های دانشگاه صرفاً علمی و آکادمیک بوده و آنچنان به صنعت ورود پیدا نکرده است.

وی یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب طی ۲۰ سال گذشته و با تأسیس کمیته تحقیقات ارتباط خوبی با دانشگاه و مراکز علمی برقرار کرده است و از این تعامل و ارتباط باعث شده است طرح‌های تحقیقی و پژوهشی خوب و کاربردی محقق گردد با این وجود اعتقاد داریم می‌توان این ارتباط و همکاری را بیش از پیش گسترش داده و از نتایج آن بهره‌مند شویم.

قانع با اشاره به اقدامات انجام گرفته در هفته پژوهش گفت: برگزاری طرح «یک ساعت اندیشه» با حضور اساتید دانشگاهی و مدیران و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب کاشان در راستای تقویت تعامل و همکاری دوسویه صنعت و دانشگاه است که در هفته پژوهش آغاز گردید و امیدواریم در طول سال ادامه داشته باشد.

لازم به ذکر است چهار نشست و کارگاه آموزشی با حضور اساتید و پژوهشگران دانشگاهی در شرکت آب و فاضلاب کاشان برگزار شد.  کارگاه و نشست علمی و آموزشی با موضوع «منشاء و مکانیسم شورشدن آب‌های زیرزمینی دشت کاشان» با ارائه خانم دکتر هدی قاسمیه، کارگاه و نشست علمی و آموزشی با موضوع «روند تغییرات و شرایط فعلی سفره آب دشت کاشان - بحران یا ورشکستگی» با ارائه دکتر حسین خراسانی‌زاده و پخش مستند «از آب تا خاک» به کارگردانی حمیدرضا عطارزاده و کارگاه آموزشی مقاله‌نویسی علمی با ارائه دکتر مهدی اسماعیلی و نشست علمی و کارگاه آموزشی «مستندسازی تجربیات متخصصین و خبرگان صنعت آب و فاضلاب» با ارائه دکتر محمد عقیقی از جمله اقدامات معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی در هفته پژوهش است.

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1397/10/06
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان